MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

odzież męska plus size
Lifestyle

Błędy, których należy unikać podczas wybierania męskiej odzieży plus size

Panowie, którzy mają krąglejszą sylwetkę i nieco nadprogramowych kilogramów, nie muszą, a wręcz nie powinni się ukrywać za obszernymi bluzami, luźnymi spodniami i oversizowymi elementami garderoby. Wbrew pozorom to szybki sposób na zniekształcenie sylwetki, zaburzenie proporcji, a nawet optyczne wrażenie, że mężczyzna jest jeszcze bardziej masywny niż w rzeczywistości. 

Dziś przyglądamy się błędom, których należy bezwzględnie unikać podczas wybierania męskiej odzieży plus size. 

Za duże i za małe rozmiary

Mężczyzna, który szuka wśród kategorii plus size, musi zadbać o dobrze dopasowany rozmiar. Nie sprawdzą się tu ubrania zbyt luźne, workowate i obszerne, ponieważ zamiast ukryć to, co niekoniecznie ma być widoczne, zostaną podkreślone wszystkie mankamenty sylwetki. Z kolei zbyt obcisłe i za małe ubrania nie tylko nie będą dobrze się prezentowały, uwydatnią wszystkie fałdki i dodatkowe kilogramy, ale i w żadnym przypadku nie zagwarantują tak ważnego komfortu noszenia odzieży. 

Aby właściwie dobrać rozmiar poszukiwanej garderoby, należy dokonać pomiarów na sylwetce, nie na dotychczas noszonych ubraniach. Warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, ponieważ zadanie to będzie znacznie łatwiejsze, a pomiary z pewnością zostaną należycie wykonane. 

Uzyskane wymiary należy porównać z tabelą producenta, ponieważ standardowa rozmiarówka u innych producentów może się różnić. Dokładne wymiary, ułatwiające dopasowanie rozmiaru wybranych elementów garderoby męskiej, podawane są zazwyczaj na stronach sklepów internetowych, przykładowo w sklepie DuzyLolek – https://duzylolek.pl/

Traktowanie dodatków i ozdób po macoszemu

Kolejny błąd, który może zniweczyć wysiłki włożone w przygotowanie stylizacji, to niezwracanie uwagi na dodatki i detale, a także traktowanie ich po macoszemu. Przede wszystkim dodatki, takie jak pasek, krawat czy męska biżuteria, nadają ostatecznego kształtu każdej stylizacji. Podkreślają jej charakter, a także przyciągają wzrok innych osób. Dzięki temu można zwrócić uwagę na to, co najbardziej atrakcyjne i ciekawe, nieco ukrywając mankamenty lub nielubiane obszary sylwetki. 

Na tym jednak nie koniec! Panowie nie mogą zapominać o… guzikach. Dlaczego to tak ważne? Bardzo małe guziki, szczególnie w eleganckich koszulach, łatwo się rozchodzą, np. podczas siadania. Powstają między nimi nieestetyczne przerwy. Koszula sprawia wrażenie za małej, a to zdecydowanie modowe faux-pas. 

Wzory i kolory, których bezwzględnie należy unikać

Jaskrawe odcienie, a do tego gigantyczne wręcz wzory na ubraniach męskich, na większych sylwetkach wyglądają bardzo niekorzystnie. Dodają masywności, podkreślają nadprogramowe kilogramy i osobom postronnym może się wydawać, że ktoś zupełnie nie ma gustu. 

Poza tym pionowe paski – to zmora męskich ubrań plus size. To one poszerzają, a więc nie ma szans na wysmuklenie sylwetki, na czym powinno krąglejszym mężczyznom zależeć. Lepiej postawić na paski pionowe, subtelną kratkę czy wzory, które ograniczają się raczej do wyszywanego logo producenta. 

Męskie stylizacje, także te w dużych rozmiarach, mogą się prezentować elegancko, dobrze, efektownie. Klucz do modowego sukcesu tkwi w niepopełnianiu powyższych błędów. 

Artykuł sponsorowany