MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lifestyle

Co wpływa na popularność orientalnych kosmetyków?

Kosmetyki orientalne, królujące na Półwyspie Arabskim, stopniowo podbijają rynek europejski – w tym również Polskę. Co sprawia, że zaczynają się cieszyć tak dużym zainteresowaniem?

Moc naturalnych składników

Kosmetyki orientalne przede wszystkim cenione są za swój naturalny skład. Inaczej niż większość produktów spotykanych w polskich drogeriach, są one produkowane wyłącznie na bazie naturalnych składników. Wzbudzają tym większe zainteresowanie, im bardziej świadomi stają się konsumenci.

Dlaczego właśnie składniki naturalne? Tradycyjne orientalne receptury znane są od tysiącleci – niestety dopiero od niedawna możemy zaobserwować w branży kosmetycznej ogólnoświatowy zwrot w kierunku natury i rozwijające się zainteresowanie produktami krajów Orientu. Popularne stało się stanowisko, że naturalny skład produktów pielęgnacyjnych przynosi o wiele lepsze działanie, niż ma to miejsce w przypadku sztucznie wytworzonych preparatów. Składniki, jakie możemy pozyskiwać z roślin, nie ingerują w naturalny rytm naszego ciała. Odwrotnie – współgrają z zachodzącymi w organizmie procesami, podtrzymując pożądany stan równowagi. Właśnie dlatego kosmetyki arabskie mogą być stosowane przez szerokie spectrum odbiorców, niezależnie od tego, z jakimi kosmetycznymi trudnościami się oni borykają.

Coraz popularniejszy zapach Orientu

Coraz większym zainteresowaniem w krajach zachodnich cieszą się również perfumy arabskie. Dzieje się tak, ponieważ charakteryzują się nutami zapachowymi, jakich nie można spotkać w popularnych produktach europejskich drogerii. Te wysoce zmysłowe i intensywne zapachy mają swoje źródło w naturalnych składnikach. Inaczej niż w przypadku produktów „zachodnich”, perfumy orientalne nie posiadają w swoim składzie alkoholu. Dzięki temu rozwijają się na skórze zupełnie inaczej, niż zapachy znanych nam marek. W Polsce wybierane są bardzo często przez osoby znudzone popularnymi drogeryjnymi produktami, którym zależy na zdecydowanym wyróżnieniu się z tłumu.