MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lifestyle

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim – czy musi być droga?

Od początku epidemii znacznie wzrosły ceny artykułów jednorazowych i środków do dezynfekcji – przede wszystkim ze względu na ogromny popyt. Postawiło to w trudnej sytuacji właścicieli salonów fryzjerskich i kosmetycznych, w których rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji są zużywane w bardzo dużych ilościach. Jak zakład fryzjerski może zaoszczędzić na zakupie tych środków bez straty na jakości?

Rękawiczki jednorazowe w salonie fryzjerskim

Nieodzownym elementem wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego są rękawiczki jednorazowe. Fryzjerki używają ich nie tylko ze względów stricte higienicznych – podczas koloryzacji bardzo łatwo o ubrudzenie skóry, zatem dobrej jakości rękawice wykonane z wytrzymałego tworzywa mają szczególne znaczenie. Gdy ceny artykułów jednorazowych mocno poszły w górę, fryzjerki często kupowały u swoich dostawców takie modele rękawic, jakie akurat były pod ręką. To kłopotliwe, ponieważ dobry rozmiar rękawiczek, a także dopasowanie tworzywa, z którego są wykonane, ma ogromne znaczenie dla fryzjerki. W branży fryzjerskiej wiodącym rozwiązaniem są rękawiczki nitrylowe, które są wytrzymałe i posiadają bardzo dobre właściwości, a przy tym nie mają tendencji do uczulania.

Aby oszczędzić na zakupie rękawiczek fryzjerskich, warto korzystać z oferty wyspecjalizowanych sklepów, które oferują szeroki wybór tego asortymentu, możliwość zamówienia hurtowej ilości i – co najważniejsze – bardzo dobre ceny. Przykładem jest https://czystyszop.pl/, który posiada duży wybór akcesoriów, jakie są niezbędne w każdym salonie fryzjerskim i kosmetycznym, w tym również profesjonalne środki do dezynfekcji.

Płyny dezynfekujące w zakładzie fryzjerskim

Stacjonarne salony fryzjerskie podlegają pod restrykcyjne warunki określone przez sanepid – muszą więc dla bezpieczeństwa swojego i swoich klientów odpowiednio dezynfekować nie tylko narzędzia wielorazowego użytku, ale również powierzchnie. Zróżnicowana charakterystyka powierzchni w salonie powoduje, że musi mieć on do dyspozycji preparaty dezynfekujące przeznaczone do różnych zastosowań – inny produkt będzie potrzebny, by zdezynfekować podłogę, inny do wyczyszczenia delikatnej struktury skaju foteli, czy drewnianej półki na konsolecie. Jeśli chodzi o środki do dezynfekcji, sklep CzystySzop.pl ma duży wybór preparatów o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu salon fryzjerski w jednym miejscu może zamówić potrzebne środki, które zadbają o higienę pracy – a to wszystko w bardzo dobrej cenie i bez konieczności tracenia czasu na jeżdżenie na specjalistyczne zakupy.