MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lifestyle

Uniwersalna Herbatka Świąteczna

Święta tuż tuż, a przed nami odwieczny dylemat w doborze odpowiednich prezentów dla bliskich nam osób. Co roku zmagamy się z tym zagadnieniem, chcąc wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności, nie narażając się przy okazji na spłatę 30-letniego kredytu. Zdecydowanie w tym roku powinniśmy przejść na herbacianą stronę mocy!

Solo, z lub bez

Pomysł na herbaciany prezent jest zawsze dobry. Spośród wielu odmian i gatunków herbat: solo bądź z dodatkami: owocowymi, kwiatowymi, przyprawowymi, a nawet kakao, czekoladą i bursztynem, możliwości jest bez liku. Smakowe herbatki mogą zawierać suszone owoce, które nadają im słodyczy. Przywodzą one na myśl lato i długie, ciepłe dni. Herbatki z przyprawami np. z goździkiem, imbirem czy cynamonem przytulnie rozgrzewają, budzą zmysły i wprowadzają, osoby je pijące, w obłędnie zimowy, świąteczny nastrój. Gdyby dodać jeszcze do tej korzennej mieszanki skórkę pomarańczy – jesteśmy u celu. Świąteczny, pachnący prezent gotowy!

Szata zdobi herbatę

Ta świąteczna, owocowo-herbaciana kompozycja z dodatkiem przypraw, kwiatów lub innych magicznych składników, musi być wyjątkowo zapakowana. Kolorowa torebka z motywem świątecznym, choinką lub Mikołajem, pełna czerwieni, zieleni i złota. Ekskluzywna puszka z wyrafinowanym symbolem, adekwatnym do Bożonarodzeniowej okoliczności, ciesząca oko oraz dopełniająca świąteczny wystój kuchni. Może być to też proste, ekologiczne pudełeczko, dla tych którzy cenią sobie prostotę i świąteczny umiar, zdobione delikatną kokardką z rafii.

Dla kogo?

Dużą zaletą herbacianych prezentów jest fakt, że nie tylko pysznie smakują, pięknie pachną, ale też dobrze się prezentują w swoich opakowaniach – pod choinką czy na kuchennej półce. W tym temacie, mamy szeroki wachlarz możliwości doboru właściwej herbatki dla konkretnej osoby, pod kątem smaku, aromatu, temperamentu, a nawet przekonań i zasad, które osoba ta wyznaje. Jest to prezent wręcz, uniwersalny.

Herbatka świąteczna, jest uroczym prezentem dla rodziców i dziadków, którym chcemy podarować coś od serca. Jest to również niezobowiązujący prezent dla kolegi czy koleżanki, który sprawi, że osoba poczuje się obdarowana, a nie zobligowana do rewanżu. Świąteczna kompozycja herbaciana jest miłym i profesjonalnym giftem dla klientów prosperujących firm oraz dla pani nauczycielki, która dba o to, aby nasze dzieci lub „abyśmy” nie mieli możliwości nudzić się po szkole lub po pracy.