MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Węgiel do rysowania
Lifestyle

Węgiel do rysowania – obowiązkowe narzędzie pracy każdego plastyka

Rysunek to szeroka dziedzina sztuki, która zawiera w sobie wiele, różnorodnych technik. Węgiel drzewny to jedna z najstarszych oraz najbardziej popularnych metod rysunku. Znajduję się w zasobach każdego plastyka artysty, osób interesujących się rysunkiem, uczniów czy studentów akademii sztuk pięknych. Co warto o nim wiedzieć? Do jakich rysunków węgiel jest wykorzystywany? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Krótka charakterystyka węgla do rysowania

Węgiel do rysowania jest materiałem idealnym do wykonywania prac graficznych, które nie wymagają dokładnego odwzorowania wielu, różnorodnych szczegółów. Węglem do rysowania z powodzeniem wykonamy wielkoformatowe pejzaże, szkice czy portrety. Wykorzystywany jest także do wykonywania podmalówek pod obraz. Przy jego użyciu możemy wykonać niezwykle swobodną i lekką pracę. Co ciekawe, węgiel w przeciwieństwie do grafitu nie odbija światła. Węgiel do rysowania inaczej nazywany jest węglem kreślarskim. 

Węgiel naturalny dzielimy na miękki i twardy. Modele miękkie wykonywane są w wyniku spalania cienkich gałązek wierzby, lipy, bukszpanu, przy ograniczonym dostępie powietrza. Twardy węgiel do rysowania uzyskiwany jest ze zwęglonych wiórów drzewnych. Węgiel do rysowania jest to rozdrobniony węgiel naturalny, który został sprasowany wraz z dodatkiem iłu oraz środka wiążącego. 

Powszechne zastosowanie węgla do rysowania

Węgiel do rysowania jest powszechnym narzędziem pracy plastyków. Bardzo często wykorzystywany jest wraz z kredą bądź pastelami. Co ciekawe, wykorzystując węgiel do rysowania bardzo często stosuje się technikę rozmazywania. Tonowanie śladów zostawianych przez węgiel odbywa się przy pomocy lekko zwilżonej szmatki, gumki chlebowej, wiszera czy papierowego ręcznika. Wykonywane prace węglem do rysowania utrwalane są przy pomocy fiksatywy. 

Węglem do rysowania można malować po wielu, różnorodnych powierzchniach. Z całą pewnością nadaje się do wykonania prac na płótnie, papierze, drewnie czy karmieniu. Podstawowym warunkiem jest minimalna porowatość powierzchni. 

Postaw na najwyższą jakość

By cieszyć się węglem do rysowania, który sprosta naszym oczekiwaniom, warto stawiać na produkty najwyższej jakości sprawdzonych marek. Węgiel do rysowania marki Maries, Lengo czy Faber Castell to gwarancja satysfakcji, profesjonalizmu oraz niezawodności. Wybierz jeden z dostępnych zestawów węgla do rysowania i ciesz się jakością pracy przez długi czas.