MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

zioła na wątrobę
Zdrowie

Zdrowa wątroba: jakie zioła mogą ją wspierać?

Wątroba jest bardzo ważnym, a jednocześnie niezwykle zapracowanym narządem, dla którego proces regeneracji może mieć bardzo duże znaczenie. W jaki sposób możemy wspierać wątrobę i pomagać jej w oczyszczaniu się ze szkodliwych toksyn?

Zioła na wątrobę

W przywróceniu wątrobie dobrego stanu pomocne będą odpowiednio dobrane zioła na wątrobę. Jest ich sporo, a umiejętne korzystanie z ich mocy może każdemu z nas przynieść wiele korzyści. Napar z liści babki, wykorzystywany też do walki ze stanami zapalnymi, jest tu jednym ze skuteczniejszych leków, z jakich można korzystać przy problemach z osłabioną wątrobą.

Napary

Napar z owoców i kwiatów bzu, napar z białej brzozy – oto kolejne wsparcie, z jakiego warto skorzystać. W walce o zdrową wątrobę pomocna będzie też borówka brusznica, znana z moczopędnych właściwości oraz dużej skuteczności w walce z bakteriami. Aby poprawić pracę wątroby, można też wykorzystać siłę fiołka trójbarwnego oraz owoców jarzębiny, z której można też korzystać przy problemach związanych z pęcherzykiem żółciowym. Prawdziwym królem wśród ziół na wątrobę pozostaje jednak ostropest plamisty, który nie tylko poprawia czynność wątroby, ale też skutecznie wspiera proces jej regeneracji.

fizjovitae.pl