zioła na wątrobę

Wątroba jest bardzo ważnym, a jednocześnie niezwykle zapracowanym narządem, dla którego proces regeneracji może mieć bardzo duże znaczenie. W jaki sposób możemy wspierać wątrobę i pomagać jej w oczyszczaniu się ze szkodliwych toksyn?

Zioła na wątrobę

W przywróceniu wątrobie dobrego stanu pomocne będą odpowiednio dobrane zioła na wątrobę. Jest ich sporo, a umiejętne korzystanie z ich mocy może każdemu z nas przynieść wiele korzyści. Napar z liści babki, wykorzystywany też do walki ze stanami zapalnymi, jest tu jednym ze skuteczniejszych leków, z jakich można korzystać przy problemach z osłabioną wątrobą.

Napary

Napar z owoców i kwiatów bzu, napar z białej brzozy – oto kolejne wsparcie, z jakiego warto skorzystać. W walce o zdrową wątrobę pomocna będzie też borówka brusznica, znana z moczopędnych właściwości oraz dużej skuteczności w walce z bakteriami. Aby poprawić pracę wątroby, można też wykorzystać siłę fiołka trójbarwnego oraz owoców jarzębiny, z której można też korzystać przy problemach związanych z pęcherzykiem żółciowym. Prawdziwym królem wśród ziół na wątrobę pozostaje jednak ostropest plamisty, który nie tylko poprawia czynność wątroby, ale też skutecznie wspiera proces jej regeneracji.

fizjovitae.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here