MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Domowe sposoby na bezsenność
Zdrowie

Domowe sposoby na bezsenność

Znasz to uczucie, że pomimo podejmowania kilkudziesięciu prób zaśnięcia, wciąż masz problem ze zmrużeniem oczu? Na bezsenność cierpi coraz więcej osób, a spowodowane jest to wieloma czynnikami. Między innymi zbyt dużym rozkojarzeniem młodych osób, które wynika z natłoku obowiązków i życia pod presją. To także jedna z konsekwencji spędzania zbyt dużej ilości czasu przed ekranem komputera i telefonu co łączy się ze zbyt dużym naświetleniem oczu. Z tego względu mówi się, że dobrym sposobem na szybsze zaśnięcie i pomoc w zmrużeniu oczu jest odłożenie przed spaniem telefonu na minimum pół godziny, tak by nasze oczy odpoczęły, a my sami zapobiegniemy dekoncentracji i zbyt wielu myślom, które wynikają z różnych informacji internetowych. Jeżeli jesteś ciekaw/a domowych sposobów na bezsenność, tak, by zminimalizować przyjmowanie niepotrzebnych tabletek na spanie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Domowe sposoby na bezsenność – kilka przykładów

Poniżej znajdziesz najbardziej sprawdzone sposoby, które z łatwością możesz wprowadzić w swoje życie.

  • Najbardziej skuteczną metodą jest eliminacja niebieskiego światła, o czym pialiśmy w powyższym artykule. To niezwykle ważne, aby nasze oczy były wypoczęte i miały chwilę oddechu od technologii, która towarzyszy nam przez większość dnia.
  • Odpowiednie warunki, czyli temperatura i świeża pościel. Warto wiedzieć, że niektóre osoby mogą mieć uczulenie na lekki pyłek lub kurz, nawet o tym nie wiedząc. Częsta zmiana pościeli jest polecana każdemu, a zasypianie w czystej przestrzeni z pachnącym zestawem kołdry i poduszek, zdecydowanie zachęca do szybkiego zaśnięcia. Podobnie jest z temperaturą, o którą warto zadbać, aby w pomieszczeniu było rześko i świeżo. Dobrym pomysłem jest wywietrzenie przestrzeni przed pójściem spać.
  • Oleje CBD, czyli naturalne preparaty, które zauważalnie wpłyną na walkę z bezsennością. Ich wartościowa zawartość rozmaitych substancji odżywczych i minerałów zmniejsza uczucie stresu, poprawia samopoczucie, a tym samym uspokaja organizm i pozwala zasnąć znacznie szybciej. To świetna propozycja dla tych, którzy męczą się z bezsennością od dłuższego czasu.
  • Posiłki przed spaniem nie powinny być na pewno ciężkostrawne. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie, aby uczucie suchoty w jamie ustnej nie przeszkadzało Ci w zaśnięciu. Ostatni posiłek powinien być zjedzony około 2h przed spaniem, tak by nasz organizm był w pełni sprawy do przyswojenia pokarmu.

Domowe sposoby na bezsenność – podsumowanie

Istnieje naprawdę wiele sposobów na leczenie bezsenności i zdecydowanie warto przetestować domowe metody przed podjęciem decyzji o przyjmowaniu leków na spanie na stałe. Świetnym rozwiązaniem jest także przyjmowanie coraz popularniejszego oleju CBD, który charakteryzuje się naturalnym składem, a jego działanie jest widoczne i zauważalne. Pamiętaj o zminimalizowaniu światła niebieskiego, które dociera do naszych oczu każdego dnia i bardzo je męczy, a to one w dużej mierze odpowiadają za naszą ochotę na zasypianie.

Źródło zdjęć: Canva