MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Perfumy w kremie
Uroda

Perfumy w kremie — idealny wybór na jesienny czas

Perfumy orientalne od dawna cieszą się dużą popularnością ze względu na swój intensywny zapach kojarzony z Marokiem, Egiptem czy Indiami. Choć najczęściej sięgamy po wodę toaletową, wodę perfumowaną lub wodę kolońską to jednak istnieją kosmetyki, które nie posiadają w swoim składzie domieszki alkoholu, a dzięki temu są o wiele trwalsze. Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć po perfumy w kremie nie tylko latem, ale i jesienią.

Czym charakteryzują się perfumy w kremie?

Perfumy w kremie znane są od starożytności, gdzie stanowiły artykuły luksusowe zamknięte w misternie zdobionych puzderkach. Także dziś cieszą się uznaniem nie tylko ze względu na ich atrakcyjne i wyjątkowe opakowania. Przede wszystkim takie perfumy orientalne są o wiele trwalsze niż te tworzone na bazie alkoholu. Powstają w wyniku zmieszania aromatycznych związków z tłustymi substancjami takimi jak masło shea, olej koksowy czy naturalny wosk, które doskonale zatrzymują ich zapach. O ich trwałości przesądza fakt, że skóra w kontakcie z tłustą substancją zostaje odpowiednio natłuszczona. Pozwala to na trwałe związać się cząstkom zapachów eterycznych z molekułami skóry, przez co są one uwalniane przez długi czas aż do momentu, gdy nie zostaną zmyte wodą. Dlatego też perfumy w kremie są bardzo ekonomiczne, ponieważ wystarczy już ich niewielka ilość, aby uzyskać pożądany efekt i intensywny aromat.

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków tego rodzaju, a ich cena sięga od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset, jeśli mowa o największych markach perfumeryjnych. Jednak perfumy orientalne w kremie nie są dostępne w aż tak szerokiej gamie zapachowej, jak w przypadku tradycyjnej wody toaletowej czy perfumowane. Trudniej również dostać je w drogeriach, dlatego lepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych.  

Dlaczego perfumy w kremie to idealny wybór na jesień?

Perfumy orientalne dostępne są w wielu wyrazistych, zarówno cięższych, jak i bardziej energetycznych i słodkich zapachach. Można w nich odnaleźć aromaty cynamonu, kardamonu, nut korzennych, drzewa sandałowego, piżma, ale również orzeźwiające zapachy cytrusowe i kwiatowe. Perfumy w kremie są idealne na jesień ze względu na swoją wyjątkową trwałość. Porywisty wiatr czy deszcz sprawiają, że tradycyjne perfumy orientalne na bazie alkoholu zdecydowanie szybciej ulatniają się. Natomiast tego rodzaju kosmetykidzięki swojej tłustej konsystencji pozostają na skórze aż do momentu jej umycia, a ich aromaty są stopniowo uwalniane przez cały dzień. Nie tylko pięknie pachną, ale i odpowiednio nawilżają skórę, dbając o jej zdrowie i nie wysuszając jej ze względu na zawarte w nich olejki eteryczne. Perfumy w kremie przeznaczone są nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn, a wiele z nich to kosmetyki unisex, których używać może każdy bez względu na płeć, a jedynie wedle własnych upodobań. 

Perfumy orientalne to doskonały wybór zarówno dla pań, jak i dla panów, z których każdy odnajdzie swoje ulubione zapachy korzenne, kwiatowe czy cytrusowe. Perfumy w kremie z nutą orientu to także idealne kosmetyki na jesień, ponieważ nie wysuszają skóry, doskonale ją nawilżają, a przede wszystkim są wyjątkowo trwałe i pachną wspaniale przez cały dzień.