MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Dekoracje wielkanocne
Zdrowie

Dekoracje wielkanocne, których wszyscy Ci pozazdroszczą

W 2022 roku Wielkanoc wypada 17 i 18 kwietnia. Warto wcześniej zaplanować, jak i czym udekorować dom, by stworzyć w nim niezapomniany klimat. Doskonałym i wielofunkcyjnym produktem, który przyda się wówczas, ale też na wiele innych okazji, są wielorazowe, ozdobne woreczki z nadrukiem.

Dekoracje wielkanocne idealna okazją do rodzinnej integracji

Planowanie wystroju i tworzenie dekoracji wielkanocnych to doskonały pretekst, by spędzić razem czas. Dla maluchów to zabawa i możliwość twórczego wykazania się i zrealizowania wszystkich – nawet najbardziej szalonych – pomysłów. Rodzice powinni wówczas służyć pomocą i wsparciem, np. w przygotowaniu masy solnej czy papierowej lub wycinaniu papierowych, samoprzylepnych elementów.

Czego użyć do stworzenia dekoracji wielkanocnych?

Wielkanoc nieodłącznie kojarzy się z żonkilami, jajkami, zajączkami, barankami i koszyczkami ze święconką. W sklepach i e-sklepach znajduje się wiele gotowych dekoracji, zawierających te motywy, jednak bardziej satysfakcjonujące i twórcze jest własnoręcznie przygotowanie przynajmniej części z nich. Kwiatowe kompozycje, dekoracje doniczek z rzeżuchą, papierowe girlandy z jajkami lub króliczkami, wielkanocne wianki z żółtych, drobnych kwiatów. Stylowy, pachnący dodatek to świeże kwiaty, ale też bazie – tchną ducha Świąt Wielkanocnych do każdego wnętrza. Popularne materiały to naturalna wiklina (w surowym stanie lub pomalowana), a także pięknie tkane obrusy i serwety. 

wielkanoc

Pomysły na dekoracje wielkanocne z woreczkami z nadrukiem

Atrakcyjną cenowo dekoracją na każdą kieszeń są wielorazowe woreczki z nadrukiem. Można wybrać spośród gotowych wzorów lub przygotować spersonalizowany projekt. Woreczki są kryjące lub transparentne – te drugie doskonale eksponują znajdującą się w niej zawartość (np. czekoladowe jajka wielkanocne czy drobne upominki dla dzieci).  W takim  woreczku można zamknąć smakołyki lub użyć ich w charakterze osłonek na doniczki lub flakony. Stanowią stylowy dodatek do różnych pomieszczeń: salonu, kuchni czy pokoju dziecka. 

Nie tylko produkty z nadrukiem

Poza woreczkami z nadrukiem, w ofercie Saketos znajdują się także produkty bez nadruku. To doskonała i uniwersalna opcja nie tylko na Święta WIelkanocne, ale też wiele innych okazji. Mogą posłużyć za niewielkie opakowania do prezentów (np. biżuterii), do dekorowania pomieszczeń (np. zakładając je na doniczki lub wazony) lub woreczki zapachowe, wypełnione aromatyczną zawartością (mieszanką przypraw, lawendą lub innymi roślinami).