MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

buty dla malucha
Dziecko

Jakie pierwsze buty dla malucha?

Moment, w którym na świat przychodzi dziecko staje się jednocześnie prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Chcą oni zapewnić swojemu maluchowi wszystko, co najlepsze. Starają się, by maluchowi niczego nie zabrakło, a otoczenie wspomagało jego prawidłowy rozwój. Stale poszerza się garderoba dziecięca, w której nie powinno zabraknąć bucików. Jednak zanim zdecydujecie się na ich kupienie koniecznie odpowiedzcie na jego z ważniejszych pytań – kiedy je kupić, jak wybrać, a także jaki rozmiar będzie najlepszy. Tego wszystkiego dowiecie się z naszego poradnika.

Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce?

Jaki jest najlepszy moment na kupienie pierwszych butików dziecięcych? Lepiej nie wybierać ich przed pojawieniem się malucha na świecie lub od razu po porodzie. Warto pamiętać, że maluch początkowo spędza dużo czasu na spaniu i przebywaniu w pozycji leżącej. Okryte stópki są niezbędne do tego, by maluch mógł poznawać swoje ciało. Takie ćwiczenia to bodźce, które doskonale wpływają na rozwój dziecka. Lepiej więc wybrać pierwsze obuwie dziecięce w momencie, w którym maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki. To właśnie wtedy stopy potrzebują okrycia, by były utrzymane w stabilnej i prawidłowej pozycji.

Jak kupić pierwsze obuwie dla dziecka?

Przy wyborze tego elementu garderoby dziecięcej trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze liczy się to z jakiego materiału wykonane są pierwsze buciki dziecięce. Najlepiej, by były stworzone z tkanin, które są dostosowane do potrzeb delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Dzięki temu po ich założeniu nie będą obcierać, uczulać i podrażniać naskórka. Doskonale sprawdzać się będą modele, które są przewiewne, dzięki czemu zapewniać będą stałą i prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz butów. W ten sposób zmniejszy się ryzyko nadmiernej potliwości, rozwoju bakterii i grzybów, a także powstawania nieprzyjemnego zapachu. Ważnym elementem butów dziecięcych jest podeszwa, która powinna być cienka i elastyczna. W ten sposób można mieć pewność, że będzie się ona dopasowywać do ruchów stopy.

Jaki rozmiar butów dziecięcych najlepiej wybrać?

Kolejnym aspektem, o którym nie można zapomnieć jest rozmiar pierwszych butów dla dziecka. Dzieci zaczynają chodzić mając około 8-10 miesięcy. W tym czasie obuwie idealne będzie miało rozmiar 19, 20, 21. Jednak warto kierować się wymiarami stopy malucha. Najlepiej wybrać obuwie dziecięce, którego wkładka jest o pięć, siedem milimetrów dłuższa od stopy malucha.

Jakie pierwsze buty dla dziecka najlepiej kupić?

Warto również wiedzieć, jakie pierwsze buty dziecięce sprawdzać się będą najlepiej. Do nauki chodzenia polecane są sandałki dziecięce, które są lekkie, przewiewne i w stabilnej pozycji trzymają stopę malucha. Doskonale sprawdzają się kapcie dziecięce, które są bardzo wygodne, proste w zakładaniu i zdejmowaniu.

Wiesz już czym kierować się wybierając pierwsze buty dla malucha? W takim razie z łatwością wybierzesz model, który będzie spełniać potrzeby dziecka i Twoje oczekiwania.