MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lifestyle Zdrowie

Aktywność fizyczna z opaską smart

Dbanie o zdrowie to już nie tylko trend, ale i sposób życia. Coraz więcej osób regularnie uprawia sport i uważa na swoją dietą. Nie każdy jednak od razu musi mieć trenera personalnego i catering dietetyczny. Warto jednak zaopatrzyć się w nowoczesne technologie.

Opaska smart (smartband) to niewielkie, elektroniczne urządzenie (tzw. wearables- ubieralne urządzenie), które przypomina zegarek. Zakładany na nadgarstek monitoruje aktywność w ciągu dnia, ale i w nocy. Pełni rolę osobistego, mobilnego trenera, który nie tylko sprawdza postępy, ale i nadzoruje każdą jednostkę treningową.

Smartband to doskonały produkt dla osób, które trenują od dawna, jak i dla tych, którzy są na początku swojej przygody ze sportem. Pozwalają na całodniowe monitorowanie tętna, śledzenie aktywności fizycznej, czy faz snu. Miłośników sportów wodnych ucieszy także fakt, że opaski smart są w większości wodoodporne. Niektóre modele wysyłają ponadto raporty dla użytkownika, gdy ten np.: nie wykonał założonej liczby dziennych kroków lub za długo przebywa w pozycji siedzącej.

Na rynku dostępne są produkty w różnych kolorach. Zarówno dla miłośników tradycyjnej, eleganckiej czerni i bieli, jak i dla osób lubiących żywe kolory: żółty, różowy, fioletowy, zielony.

Czas działania opaski smart, bez ładowania jest bardzo duży. Niektóre modele zapewniają nawet 20 dni!

Przedział cenowy jest duży. Najtańsze znajdziemy już do 200 zł, za te najnowocześniejsze nawet do 500 zł. Kwota opaski smart jednak jest z reguły znacznie tańsza, niż smartwatche.

Zdrowie w Ruchu