MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

akcesoria dla niemowlaka
Lifestyle

Spanie, drzemka, relaks – akcesoria dla niemowlaka i… młodych rodziców

Spanie i drzemki niemowlaka to temat, wokół którego kręci się nie tylko większość rozmów z młodymi rodzicami, ale i większość życia rodzin, w których pojawiło się dziecko.

Jak zorganizować przestrzeń, by dziecko spało efektywnie, a rodzice efektywnie działali? Poznajcie gniazdko niemowlęce, łóżeczko dostawne i leżaczek niemowlęcy – sprzymierzeńców snu i relaksu maluszka.

Gniazdko niemowlęce i łóżeczko dostawne – dla spokoju i bezpieczeństwa

Pierwsze tygodnie życia niemowlaka to dla dziecka czas intensywnego przystosowywania się do nowych warunków, tak bardzo różnych od tych, do których przyzwyczaił się w bezpiecznym brzuchu mamy. Aby ułatwić dziecku to przystosowanie, zorganizujecie mu niewielką, przytulną przestrzeń, w której będzie czuło ciepło i bliskość rodziców. W pierwszych tygodniach życia świetnie sprawdza się gniazdko niemowlęce – ułożone w łóżku rodziców między mamą i tatą lub w łóżeczku niemowlęcym gniazdko zapewnia niemowlęciu otulenie i poczucie bezpieczeństwa.

W pierwszym półroczu życia malucha prawdziwym sprzymierzeńcem przespanych nocy jest łóżeczko dostawne. Ten niewielki mebelek montowany do łóżka rodziców jednym bokiem przylega do „dorosłej” strefy spania. Łóżeczko dostawne zapewnia więc dziecku jednocześnie własną, autonomiczną, bezpieczną przestrzeń i ciągłą bliskość rodziców. Właśnie dlatego łóżeczko dostawne jest świetnym wyborem dla rodziców, którzy chcą spać z dzieckiem, ale mają obawy np. przed przygnieceniem malucha. Przymocowane do ich łóżka łóżeczko dostawne zapewnia spokój, bezpieczeństwo, łatwe nocne karmienie i nieprzerwaną możliwość kontaktu fizycznego i werbalnego z maluszkiem. 

Jeśli nie lubicie zakupów na kilka miesięcy, możecie zdecydować się na łóżeczko dostawne Shnuggle, które przekształcicie w wersję junior, zamieniając w samodzielny mebelek.

Łóżeczko dostawne Shnuggle – rośnie razem z dzieckiem

Czym różni się łóżeczko dostawne Shnuggle od innych łóżeczek? Tym, że – gdy maluch skończy pół roku – możecie je łatwo powiększyć za pomocą specjalnego zestawu. Dokładając część ramy i tekstyliów tworzycie zupełnie samodzielny mebelek, który może przeprowadzić się z dzieckiem do jego pokoju. Dzięki temu łóżeczko dostawne Shnuggle ułatwia maluszkowi wyprowadzkę z sypialni rodziców, a całej rodzinie oferuje przespane, spokojne noce. 

Leżaczek niemowlęcy – na krótkie chwile zabawy i relaksu

Bujany leżaczek niemowlęcy to świetne miejsce, do którego możecie odłożyć maluszka, kiedy potrzebujecie mieć wolne ręce. Większość dzieci uwielbia delikatnie kołysanie i bujanie, niektóre właśnie tak zasypiają na drzemki w ciągu dnia. Pamiętajcie jednak, że maluch nie może nie może przybywać w leżaczku zbyt długo, bo ta pozycja nie sprzyja rozwojowi prawidłowej postawy. Na kilka chwil w ciągu dni lub szybkie usypianie  leżaczek jest jednak idealny. 

Łóżeczko dostawne Shnuggle lub inne, takie na pierwsze pół roku, bujaczek i wygodne gniazdko niemowlęce – oto arsenał młodych rodziców, który pomaga osiągać spokój i harmonię małym i dużym mieszkańcom domu, w którym jest niemowlę.