MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

dzieci z chorobą nowotworową
Lifestyle

Gdzie szukać wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową?

Gdzie szukać wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową?

Dziecko chore na nowotwór wymaga szczególnego wsparcia, uwagi i troski. To bardzo trudny okres dla niego i jego rodziców. Choroba nowotworowa dziecka może zakłócić życie całej rodziny i być powodem do lęku, niepokoju, a nawet powodować depresję. Złe stany psychofizyczne rodziców i morze wylanych łez w niczym tu nie pomogą. Należy mieć na uwadze dobro dziecka. Trzeba zwrócić się o pomoc. Idealnym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej instytucji. Fundacja dla dzieci chorych na raka udzieli wsparcia onkologicznego, niezbędnego w trakcie terapii i choroby.

Dlaczego warto wybrać pomoc fundacji dla dzieci chorych na nowotwory?

Dzieci z chorobą onkologiczną są poddawane intensywnym terapiom i zabiegiem lekarskim. Zdarza się, że w szpitalu spędzają więcej czasu, niż w domu. Pobyt w placówce medycznej jest zazwyczaj źródłem dodatkowego stresu, który wpływa negatywnie na małego pacjenta. Aby poprawić jego stan psychofizyczny, warto skorzystać z pomocy fundacji, która pomaga dzieciom w walce z chorobą nowotworową.

Bardzo dobrym wyborem jest Urtica Dzieciom. Fundacja wspiera i prowadzi ważne i potrzebne inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym.

Jaką pomoc dla chorych dzieci oferuje fundacja?

Fundacja działa na wielu polach. Oferuje wsparcie dla dzieci z chorobą nowotworową w bardzo szerokim zakresie. Do ważnych zadań fundacji należy organizacja takich wydarzeń jak m.in.:

  • warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria”- zajęcia artystyczne, w których udział biorą dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych i hematologicznych,

  • Gala Charytatywna – uroczystość związana z licytacją prac Małych Pacjentów. Dochód przekazany jest na m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego na oddziały onkologiczne i hematologiczne,

  • turnusy terapeutyczne dla dzieciUrtica Dzieciom Camp to turnusy dla dzieci i ich rodziców, podczas których mali pacjenci są objęci kompleksową opieką medyczną i psychologiczną.

Bardzo ważnym projektem jest opracowanie publikacji onkologicznej Vademecum Onkologii Dziecięcej Gry i Zabawy. To doskonałe wsparcie dla opiekunów dzieci, będących w trakcie terapii onkologicznej.

Wsparcie psychofizyczne dla opiekunów i małych pacjentów

Na stronie fundacji https://www.urticadzieciom.pl/nasza-dzialalnosc/ można pozyskać szczegółowe informacje na temat organizowanych inicjatyw. Działalność fundacji stale się rozwija, a jej priorytetem jest realna pomoc dla dzieci chorych na nowotwory.

Wsparcie pacjentów onkologicznych ma kluczowe znaczenie dla poprawy ich zdrowia i lepszego samopoczucia. Dzięki swoim działaniom Fundacja Ultrica Dzieciom przekazuje małym pacjentom i ich rodzicom nową energię, tak potrzebną do walki z chorobą.

Materiał zewnętrzny