MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Peeling typu goomage
Lifestyle

Peeling typu goomage – co warto wiedzieć?

Pielęgnacja twarzy to złożony proces składający się z wielu etapów. Jednym z nich jest złuszczanie naskórka, które powinno być wykonywane regularnie, niezależnie od typu cery. Do złuszczania naskórka świetnie nadadzą się delikatne peelingi, które będą skuteczne w swoim działaniu, a przy tym nie doprowadzą do podrażnienia delikatnej cery. Jednym z najlepszych sposobów na zadbanie o cerę jest zastosowanie peelingu typu gommage.

Czym jest peeling gommage?

Peeling typu gommage często nazwany jest też gumkowaniem twarzy. Wzięło się to nie tylko z nazwy (słowo gommage w języku francuskim oznacza dumę), ale również od tego, że w czasie zabiegu wymazywane są zanieczyszczenia i usuwany martwy naskórek. Tego typu peeling w czasie zmywania roluje się na skórze, podobnie jak starta gumka.

Gommage to peeling z kwasami (najczęściej owocowymi) lub enzymami, wzbogacony o dodatek bardzo drobnych cząsteczek ścierających. Tego typu produkty działają delikatnie i jednocześnie są bardzo skuteczne, dlatego warto wdrożyć je do codziennej pielęgnacji. W przeciwieństwie do klasycznych peelingu gommage są bardziej gęste, a ich konsystencja jest kremowa. W związku z tym ich zastosowanie nieco różnic się od tradycyjnych peelingów.

Peeling typu gommage wykonywany jest nie tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przy zakupie odpowiednich kosmetyków z powodzeniem można wykonać go w domowym zaciszu.

Skład peelingów gommage

Podstawą składu peelingów gommage są delikatnie złuszczające alfa-hydroksykwasy (AHA). Najczęściej w takich produktach można znaleźć kwas migdałowy, jabłkowy, cytrynowy, winowy czy fitowy. To jednak nie wszystko. W tego typu kosmetykach stosowane są również beta-hydroksykwasy (BHA) – najczęściej kwas salicylowy.

Poza kwasami w peelingach stosowane są również enzymy pochodzące z owoców czy składniki antyoksydacyjne (witamina C, witamina E).

Jak działają peelingi gommage?

Warto włączyć peeling z kwasami do pielęgnacji twarzy, ponieważ świetnie łączy on w sobie zalety peelingu enzymatycznego i mechanicznego. Jego stosowanie przyczynia się do delikatnego złuszczenia martwego naskórka, dogłębnego oczyszczenia i odblokowania porów. Regularne sięganie po tego typu kosmetyki reguluje również wytwarzanie sebum, nawilża i dotlenia skórę, rozjaśniając ją i wygładzając.

Peeling gommage wykazuje właściwości przeciwutleniające i w naturalny sposób przyspiesza regenerację skóry. Przy dłuższym stosowaniu spłyca delikatne zmarszczki. Peeling kwasowy to produkt uniwersalny, który można stosować niezależnie od cery (sprawdzi się nawet w przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą i cerą naczynkową). Jedynym ograniczeniem stosowania peelingów kwasowych jest trądzik.

Materiał zewnętrzny