MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda Zdrowie

Zdrowy i piękny uśmiech? To proste!

Zdrowy i piękny uśmiech to wyjątkowa ozdoba, o którą z pewnością warto w porę zadbać. W jaki sposób? Jak się okazuje, piękne zęby nie muszą być marzeniem, a w walce o utrzymanie ich w dobrej formie mogą nam pomagać popularne składniki zdrowej diety.

Co warto włączyć do swego menu?

Jednym z tych dodatków do zdrowej diety, który może mieć rewelacyjny wpływ na stan i wygląd naszych zębów, są algi morskie. Wiadomo, że można w nich znaleźć wiele cennych dla naszego organizmu składników odżywczych, m.in. fluoru, fosforu oraz wapnia. To trio ma rewelacyjny wpływ na nasze zęby, warto zatem po algi sięgać znacznie częściej. Dla zdrowych dziąseł cennym wsparciem będą brokuły – pyszne warzywa, cenione m.in. jako dobre źródło koenzymu Q10. Jajka, jako źródło witaminy D, kiszona kapusta, dzięki której naczynia krwionośne stają się mocniejsze oraz marchew, mogąca nam dostarczyć sporą ilość witaminy A – oto kolejne dodatki do menu, dzięki którym nasze zęby i dziąsła mogą stać się zdrowsze i mocniejsze. Dla zdrowej jamy ustnej wspaniałym wsparciem będą też produkty z pełnych ziaren zbóż oraz truskawki, dzięki którym można skuteczniej walczyć z przebarwieniami szkliwa. Dla zdrowych zębów i mocnych dziąseł ważną sojuszniczką będzie też zielona herbata, znana ze swej skuteczności w walce z bakteriami.

Zdrowe zęby nie muszą być marzeniem

By zaczęły one zachwycać swym wyglądem, warto w porę zadbać o swą dietę. Takie produkty, jak algi morskie czy truskawki, mogą nam ułatwić walkę o utrzymanie jamy ustnej w dobrej formie i sprawić, iż piękny uśmiech przestanie być marzeniem.

Zobacz więcej podobnych artykułów na weselnystolik.pl