MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Pomagaj i wspieraj potrzebujących
Lifestyle

Pomagaj i wspieraj potrzebujących razem z fundacją Rycerze i Księżniczki

Szacuje się, że w Polsce istnieje około 20 tysięcy fundacji. Wiele z nich to fundacje pomocy dzieciom. Jeśli więc zastanawiasz się nad pomaganiem innym, to masz spore pole do popisu. Istnieje mnóstwo możliwości. Pojawia się tylko pytanie, jak zacząć pomagać oraz jak wybrać fundację, której okazać wsparcie? Wszystko opisujemy w dzisiejszym artykule.

Pomaganie innym – jak zacząć?

Jeśli w Twojej głowie pojawiły się pierwsze myśli i chęci pomocy innym, to powinieneś zacząć od wyznaczenia sobie celów. Sprecyzuj dokładnie, co chcesz zrobić i jakie masz możliwości. Czy chodzi raczej o wsparcie finansowe, czy jesteś w stanie poświęcić swój czas i pomagać również w ten sposób? Oczywiście czasami możesz nie potrafić dokładnie określić, co jesteś w stanie zrobić. Wtedy warto spróbować różnych form pomocy. Możesz zapisać się na wolontariat, przekazać datek na różne fundacje czy też założyć własną organizację pomocy! Jak widzisz, możliwości są praktycznie nieograniczone. Każda z form wsparcia jest cenna i nie można określić, które jest najważniejsza i najlepsza.

Fundacja dzieciom – Rycerze i Księżniczki

Głównym celem fundacji dzieciom Rycerze i Księżniczki jest pomoc maluchom z poważnymi chorobami. Organizacja ta wspiera osoby czekające na poważne zabiegi i zmagające się z trudno uleczalnymi schorzeniami. Została założona w 2015 roku i od tego czasu udało się jej zebrać ponad 22 miliony złotych. Aktualne zbiórki oraz informacje na temat podopiecznych można znaleźć na stronie internetowej fundacji. Dodatkowo można odnaleźć tam ogrom danych odnośnie udziału w wolontariacie.

Jak jeszcze można pomóc z fundacją Rycerze i Księżniczki?

Wspominaliśmy wyżej, że jedną z możliwości pomocy jest udział w wolontariacie. Na stronie fundacji istnieje formularz zgłoszeniowy i informacje na temat zbliżających się eventów. Co więcej, prowadzona jest duża ilość aukcji internetowych, z których zebrane środki zostaną przeznaczone na cele fundacji. Biorąc w nich udział, można nie tylko wspierać działania organizacji, ale również stać się właścicielem wielu przydatnych produktów takich jak ubrania, biżuteria czy książki. Warto więc poświęcić chwilę i przejrzeć aktualne oferty. Co więcej, można zaanagażować się w wolontariat. Nietuzinkowe eventy, bonusy wolontaryjne i nowe doświadczenie, a przy tym pomoc najbardziej potrzebującym.

Oczywiście, można również podczas corocznego rozliczania PITu przekazać fundacji pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki swój 1% podatku. Jest to bardzo prosty i szybki sposób pomocy! A co bardzo istotne –  nie kosztuje Cię zupełnie nic!