MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lalka Barbie
Lifestyle

Lalka Barbie – na czym polega jej fenomen?

Lalka Barbie to zabawka, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Jest ona uwielbiana głównie przez młodsze dzieci, szczególnie dziewczynki. Na czym polega jej fenomen? Dlaczego dziewczynki tak ją lubią?

Jaka jest historia lalki Barbie?

Pierwsza lalka Barbie powstała w 1958 roku. Lalkę stworzyła Ruth Handler i nazwała ją na cześć swojej córki Barbary. Barbie miało być zdrobnieniem jej imienia i tak się przyjęło oraz funkcjonuje do teraz. W latach 60-tych dziewczynki zazwyczaj bawiły się lalkami bobasami, natomiast kobieta zauważyła, że brakuje lalek, które będą dorosłymi. 

Na początku kwestionowano stworzenie lalki Barbie. Bliscy kobiety sądzili, że ta zabawka nie będzie cieszyła się popularnością i nie będzie często kupowana. Jednak kobieta mimo tego nie zrezygnowała ze swojego pomysłu. Zdecydowała, że musi zrealizować swoje zamierzenia. Barbie zadebiutowała w 1959 roku na nowojorskich targach. Wiele dziewczynek zamarzyło sobie wtedy posiadanie takich lalek Barbie. Pierwsze lalki miały włosy blond bądź brązowe oraz ubrane były w stroje kąpielowe.

Zalety lalek Barbie

Każdy, kto przyglądał się tym zabawkom, na pewno zauważył, że są one wykonane starannie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Laleczka posiada piękne długie włosy, ładną figurę oraz starannie wykonany makijaż. To wszystko sprawia, że dzieciom podobają się te zabawki. Podczas zabaw dzieci mogą wcielać się w różne role. Zabawa lalkami Barbie pozwala na stworzenie całej rodziny, ponieważ obecnie powstały takie komplety.

Dodatkowe akcesoria pozwalają na stworzenie ciekawych scenek. W kolekcji marki pojawiają się również modele z serii kariera. Nasza lalka może zostać lekarką, nauczycielką, piłkarką bądź odważną pilotką czy astronautką. Te zestawy pobudzają wyobraźnie i pokazują nowoczesne wzorce, że nie należy się ograniczać podczas planowania kariery. Odgrywanie scenek z użyciem tych zestawów jest o wiele łatwiejsze oraz przyjemniejsze. 

Lalka Barbie – jakie akcesoria?

Niektóre zestawy Barbie extra posiadają świetne akcesoria, które urozmaicą każdą zabawę. Możliwe są modele z samochodami bądź okazałymi domkami. Dużą popularnością cieszą się również modele ze słodkimi zwierzątkami albo pojazdami takimi jak skuter. Obecnie wybór jest naprawdę spory. Wszystkie zestawy powinny wywołać uśmiech na twarzy małej dziewczynki. Oprócz figurek marka zadbała o urozmaicenie swojej oferty w zestawy kreatywne, masy plastyczne oraz wiele innych. Lalka Barbie to świetny pomysł na prezent dla dziewczynek, który z pewnością przypadnie do gustu.