MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

zdrowe obiady
Zdrowie

Pomysły na szybkie i zdrowe obiady z jajek

Zdrowa i odżywcza dieta nie tylko doprowadzi do redukcji masy ciała, ale też sprawi, że poczujesz się po prostu lepiej. Będziesz mieć więcej siły i energii do życia, które z chęcią zużytkujesz na treningu. Poprawie ulegnie też twoje samopoczucie oraz wygląd. Same plusy i zero minusów! No – pewnym minusem bywa to, że jednak przygotowywanie zdrowych dań bywa zajęciem i czasochłonnym, i pracochłonnym. Na szczęście akurat zdrowe obiady możesz codziennie wykonywać w ciągu paru minut. Wystarczy, że postawisz na potrawy jajeczne.

Czy jest coś prostszego od usmażenia jajek na niewielkiej ilości tłuszczu? Jajka sadzone na pewno doskonale cię nasycą, zwłaszcza jeśli zaserwujesz je na talerzu z porcją ugotowanych i posypanych koperkiem ziemniaczków. Takich ziemniaków nie musisz w sumie nawet gotować. Obrobione już, umyte i pokrojone warzywa możesz kupić już w wielu sklepach. Szukaj ich w lodówkach chłodniczych. Takie ziemniaczki wystarczy podgrzać w mikrofalówce lub przez chwilę podgotować, a następnie połączyć z sadzonymi jajkami i jakąś surówką albo po prostu kiszonymi ogórkami.

Jeżeli jednak nie za bardzo przepadasz za typowymi słonymi potrawami, spokojnie możesz postawić na słodkie i zdrowe obiady. Z jajek przygotujesz cudowne omlety. Łącz je po prostu ze zmielonymi wcześniej płatkami owsianymi, a następnie uzupełniaj dowolnie wybranymi dodatkami – mrożonymi owocami, orzechami, naturalnym kakao, gorzką czekoladą czy mąką. Gotowego omleta posmaruj na koniec twarożkiem wykonanym z mleka, chudego twarogu i niewielkiej ilości miodu. Takie danie możesz zjeść nawet w pracy.

icookandlook.pl