MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

krzem
Zdrowie

Jaką rolę w organizmie odgrywa krzem?

Dokładna rola krzemu w organizmie nadal nie została poznana, dlatego pierwiastek ten stanowi temat wielu aktualnych badań naukowych. To, co już wiadomo, to fakt, że krzem stanowi istotny element budulcowy tkanki łącznej, a przy tym pomaga w procesie rozwoju i powstawania kości. Najnowsze doniesienia wykazały, że pierwiastek ten wspiera walkę z różnymi schorzeniami, takimi jak osteoporoza, cukrzyca, a nawet miażdżyca. Naukowcy pokładają w krzemie wielkie nadzieje i wierzą, że w przyszłości uda się odkryć jeszcze więcej pozytywnych zastosowań krzemu, ale już teraz wiadomo, że z punktu widzenia zdrowia, nie powinien być on nikomu obojętny.

Korzyści krzemu dla zdrowia

Tkanka łączna stanowi podstawową tkankę w organizmie człowieka, odpowiedzialną między innymi za podtrzymywanie miąższu narządów, a tym samym za ich prawidłowe funkcjonowanie i ochronę mechaniczną. Krzem z kolei należy do najistotniejszych składników tkanki łącznej, dlatego też jest tak ważny dla ludzkiego zdrowia. Jego obecność w organizmie działa stymulująco na procesy kościotwórcze, a przy tym pomaga w budowie naczyń krwionośnych, chrząstek, stawów, ścięgien, zębów i skóry. Zaleca się go szczególnie osobom po przebytych urazach, z uwagi na poprawę regeneracji. W przypadku chorób takich, jak miażdżyca i cukrzyca, obecność krzemu we krwi pozwala na utrzymanie dobrego poziomu cholesterolu w osoczu. Wśród najnowszych doniesień, panuje opinia, że krzem może działać przeciwnowotworowo, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym w znaczeniu ludzkiego zdrowia. 

Dlaczego warto suplementować krzem?

Za dobre źródło krzemu podaje się różnego rodzaju zboża, ale też warzywa i owoce, których w dietach wielu aktywnych zawodowo osób, często brakuje. Szybkie dania spożywane pomiędzy spotkaniami, nie sprzyjają dobrze zbilansowanym składnikom, dlatego w trosce o własne zdrowie, warto postawić na dobrze skomponowane suplementy. Przyjmuje się, że większe zapotrzebowanie na krzem wykazują mężczyźni, niż kobiety, a to właśnie panowie często są zwolennikami niezdrowych posiłków. Dobrze przemyślana suplementacja ma realny wpływ na zdrowie i jakość życia, o czym wiedzą specjaliści tworzący produkty invex remediesOferowana przez invex remedies seria Silor Organic stanowi propozycje kilku kompozycji krzemu z innymi istotnymi dla organizmu ludzkiego składnikami. Rewolucyjna formuła gwarantuje wysoką przyswajalność, która jest kluczowa w dobrze zaplanowanej suplementacji. 

Czym skutkuje niedobór krzemu i kogo może dotyczyć?

W szczególności osoby przebywające na restrykcyjnych dietach, mogą borykać się z niedoborem krzemu. Wykluczanie z diety produktów zbożowych jest częstym błędem, w walce o idealną sylwetkę i może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia. Podobnie zwolennicy żywności wysoko przetworzonej, powinny liczyć się z możliwością wystąpienia licznych niedoborów, w tym także krzemu. 

Za główne ryzyko braku krzemu w organizmie, uważa się możliwość wystąpienia chorób o podłożu sercowo-naczyniowym, takich, jak np. miażdżyca. Brak tego pierwiastka negatywnie wpływa na elastyczność tętnic, co prowadzi do osiągnięcia idealnych warunków dla rozwijającej się choroby. W organizmie pozbawionym krzemu, mogą wystąpić też deformacje układu kostnego bądź problemy z uzębieniem. Osoby zauważające u sobie nadmierną łamliwość paznokci, a także skłonność do wypadania włosów, również mogą cierpieć na niedobór krzemu, który objawia się w ten sposób. Brak tego pierwiastka ma też wpływ na układ odpornościowy, dlatego w szczególności w okresie jesienno-zimowym, warto wzbogacić swoją dietę o dobrze skomponowane produkty, jak np. te oferowane przez invex remedies

Czy możliwe jest doprowadzenie do nadmiaru krzemu w organizmie?

Krzem, jako jeden z mikroelementów, należy do grupy pierwiastków śladowych, na które zapotrzebowanie w organizmie nie jest tak duże, jak w przypadku makroelementów. U osób stosujących typową dietę, praktycznie niemożliwym jest doprowadzenie do nadmiaru tego składnika. Podobnie osoby suplementujące preparaty krzemowe, dopiero po długotrwałym wzbogacaniu diety o duże dawki pierwiastka, mogą doprowadzić do nadmiaru. Takie ryzyko wzrasta u osób cierpiących na choroby nerkowe, szczególnie u tych poddawanych dializom. Chociaż ryzyko nadmiaru jest stosunkowo niskie, wybierając preparaty do suplementacji, warto polegać na sprawdzonych i rzetelnych źródłach. Przy tworzeniu produktów invex remedies, głównym priorytetem zawsze są doniesienia prac naukowych opartych na najnowocześniejszych badaniach. 

Gdzie szukać sprawdzonej suplementacji? 

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa i dążeniem do poprawy stylu życia na zdrowszy, pojawia się coraz więcej sklepów oferujących różnego rodzaju suplementy. Tak szeroki wybór sprawia, że wiele osób nie wie, gdzie szukać najlepszych rozwiązań, które będą miały korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Chcąc mieć pewność, że inwestycja w tego typu produkty przełoży się na poprawę własnego zdrowia, warto skorzystać z oferty rzetelnych sklepów. Wśród szerokiej gamy suplementów oferowanych w sklepie natureplace.pl, każdy znajdzie idealne i sprawdzone propozycje dla siebie. Większość artykułów oferowanych przez natureplace.pl posiada pełną specyfikację, która pozwala na dokładne zapoznanie się z produktem, przed jego zakupem.