MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

biotyna
Uroda

Czy biotyna pozwoli Ci zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie?

Biotyna lub też inaczej mówiąc, witamina H, pełni bardzo ważną funkcję w organizmie. Jest niezbędna, by mógł on działać prawidłowo. Co więcej, biotyna słynie też z tego, że pozwala zachować włosy, skórę i paznokcie w świetnej kondycji. Sprawdźmy, czy to prawda i dowiedzmy się, jakie są objawy niedoboru biotyny.

Dieta każdego człowieka powinna dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, minerałów i witamin. Biotyna jest właśnie jednym z takich składników. To związek organiczny, który w sposób naturalny występuje zarówno w tkankach zwierząt, jak i roślin. Bierze on udział w wielu bardzo ważnych procesach zachodzących w organizmie. Dlatego też jest potrzebny do jego prawidłowego funkcjonowania.

Dlaczego warto stosować biotynę?

Biotynę nazywa się inaczej nie tylko witaminą H, ale i witaminą B7. A to oznacza, że ma ona wiele funkcji bardzo charakterystycznych dla tej właśnie grupy. Przede wszystkim jest ona odpowiedzialna za kondycję włosów, skóry oraz paznokci. Dzięki jej obecności w organizmie włosy rosną szybciej, są mocne i błyszczące. Skóra zaś ma bardziej wyrównany koloryt i jest świetlista.

Mimo że biotyna znana jest głównie z powyższych właściwości, to warto wiedzieć, że niezbędna jest ona także do właściwego przebiegu wielu innych procesów w organizmie, na przykład do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Prócz tego zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, chroni naturalną florę bakteryjną. Co więcej, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Niedobór biotyny – objawy

Niedobory biotyny mogą mieć bardzo przykre skutki. Organizm szybko wysyła sygnały świadczące o braku tej witaminy. Jej niedobór można zaobserwować poprzez objawy, takie jak:

  • pogorszenie kondycji i wypadanie włosów
  • łamanie się paznokci
  • pogorszenie stanu cery
  • bóle mięśni
  • brak apetytu
  • zmęczenie.

Na szczęście z niedoborem biotyny można w łatwy sposób walczyć. Wystarczy odpowiednia suplementacja, aby uzupełnić jej braki w organizmie.

Biotyna – dzięki jakiemu produktowi możesz zniwelować objawy niedoboru biotyny?

Mimo że biotyna występuje naturalnie w pożywieniu, to jednak warto także ją suplementować. Dlaczego? To proste — w produktach spożywczych witaminy H jest po prostu za mało, abyśmy mogli w ten sposób uzupełnić całe nasze zapotrzebowani na nią.

Niedobory biotyny wyeliminujesz dzięki suplementom marki OstroVit

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów z biotyną. Warto wybierać jednak sprawdzone, czyli takie, które zawierają odpowiednią ilość tej witaminy. Jednym z najczęściej polecanych suplementów jest OstroVit. Już jedna tabletka pokrywa nasze zapotrzebowanie na biotynę. Ale to nie wszystko, produkt ten zawiera bowiem także kwas foliowy, cynk i selen, co wzmacnia efekt jego działania.