MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Zdrowie

ePoradnia – nowoczesne podejście do leczenia bez wychodzenia z domu

Czas pandemii, jaka ogarnęła wiele krajów na świecie, w tym także Polskę, zweryfikowała wiele codziennych spraw. Wprowadziła także zmiany w formie opieki zdrowotnej, jaką znaliśmy dotychczas. Jeszcze jakiś czas temu trudno było sobie wyobrazić konsultację lekarską bez wizyty w gabinecie. Teraz wiele kwestii można załatwić za pośrednictwem ePoradni.

Dbanie o własne zdrowie to najważniejsze, co możemy dla siebie zrobić. Niestety nie jest ono od nas zależne i czasami coś niepokojącego zaczyna dziać się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie należy jednak ignorować tych sygnałów, tylko przejść do działania w sposób w pełni dla nas bezpieczny. 

Czym zajmuje się ePoradnia?

W tym dość trudnym czasie z pomocą przychodzi nam e-poradnia. Jest to odpowiedź na obecną sytuację i stale aktualne potrzeby pacjentów z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Wielu z nas potrzebuje stałego kontaktu z lekarzem lub nagle wymaga specjalistycznej konsultacji. Niestety, wprowadzone ograniczenia znacznie utrudniają lub niekiedy nawet uniemożliwiają osobiste wizyty w gabinecie lekarskim. Wówczas warto zgłosić się do ePoradni, np. która oferuje takie usługi, jak:

  • konsultacje telefoniczne lub online z wybranym przez siebie lekarzem, 
  • omówienie wyników badań np. na podstawie ich zdjęcia lub skanu,
  • zamówienie e-recepty (jednak tylko w przypadku kontynuacji leczenia), 
  • wystawienie zwolnienia lekarskiego,
  • otrzymywanie wyników badań na specjalnej platformie internetowej, 
  • przesłanie skierowania na badania i opłatę za ich wykonanie również za pośrednictwem internetu. 

Zalety korzystania z usług e-poradni

E-poradnia to uzupełnienie klasycznego leczenia, dlatego warto dostrzec jej zalety. 

  • Ogromnym plusem jest to, że nie musimy jechać kilkudziesięciu kilometrów, że stawić się w określonym miejscu – umówioną wizytę możemy odbyć z domu. 
  • Telemedycyna została wdrożona w trosce o nasze zdrowie – nie musimy obawiać się, że oczekując na wizytę w poczekalni, będziemy mieli kontakt z jakąkolwiek chorą osobą. 
  • Terminy konsultacji są zwykle znacznie krótsze niż w przypadku tradycyjnych wizyt, dlatego nie musimy na nie czekać miesiącami. 

Niezależnie od panującej sytuacji, należy cały czas dbać o swoje zdrowie i kontrolować je w najbardziej bezpieczny dla siebie sposób. Nasz organizm cały czas potrzebuje odpowiedniej ochrony, dlatego nie warto ignorować żadnych sygnałów. A w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy problemów, kierować się bezpośrednio do specjalistów, którzy służą swoją pomocą. 

Więcej: https://melissamed.pl