MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda Zdrowie

Sprawdzone sposoby na wybielanie zębów w domu

Któż nie marzy o pięknym uśmiechu? Posiadacze pięknych białych zębów to prawdziwi szczęściarze. Jeśli jednak natura nie obdarzyła Cię śnieżnobiałym uśmiechem, jest kilka sposobów na to, by dopomóc naturze. W drogeriach i w sklepach internetowych można znaleźć całą gamę produktów do wybielania zębów. Warto prześledzić opinie, gdyż rozpiętość cenowa jest naprawdę duża, a wysoka cena to niekoniecznie wysoka jakość.

Paski wybielające

To najczęściej wybierany produkt. Sam proces nie należy do najprzyjemniejszych, ale efekt może Cię miło zaskoczyć. Zabieg polega na naklejaniu na zęby specjalnych pasków pokrytych żelem przez 7 – 14 dni. W zależności od wybranej firmy, efekt może oczywiście się różnić. Tu oczywiście z pomocą nadciąga niezastąpiony internet i wszelkiego rodzaju rankingi i opinie. Należy jednak dodać, że nie jest to metoda dla posiadaczy zębów nadwrażliwych oraz osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi.

Lampa

To innowacja na rynku. Do niedawna wybielanie zębów lampą LED było zarezerwowane tylko dla gabinetów dentystycznych. Obecnie zabieg można wykonać w domu. Niezbędna jest specjalna pasta, którą trzeba umyć zęby, następnie przez minutę należy naświetlać zęby specjalnym urządzeniem. Raz w tygodniu warto naświetlanie przedłużyć do 10 minut. Jest to dobra alternatywa dla osób, które ze względu na nadwrażliwość nie mogą stosować pasków.

Pasty, płyny, pisaki

Aby zęby były zdrowe, należy je szczotkować po każdym posiłku. Przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli chcesz, aby uśmiech stał się bielszy za niewielkie pieniądze, wystarczy sięgnąć po wybielające pasty do zębów. Możesz dodatkowo wspomóc się płynem do płukania jamy ustnej, a kilka razy w tygodniu zastosować specjalny pisak, który pomaga w walce o śnieżnobiały uśmiech. Efekt może nie jest tak spektakularny, jak przy zastosowaniu pasków i lampy, ale z czasem dostrzeżesz zmiany. Ostatnio prawdziwym hitem są pasty z dodatkiem węgla aktywnego. Czy są skuteczne? Warto spróbować.

Sposoby naszych babć

Jednym z nich jest szczotkowanie zębów pastą z dodatkiem kurkumy. Niewielką ilością przyprawy i pasty umyj zęby, a następnie bardzo dobrze wypłucz jamę ustną. Wspomniany wcześniej węgiel aktywny…Mieszankę do wybielania zębów możesz wykonać sam w domu. Wystarczy udać się do apteki i kupić tabletki. Najlepiej już te sproszkowane. Niewielką ilość proszku należy wymieszać z pastą i umyć zęby. Taki zabieg powtórz co 3 – 4 dni. Kolejny specyfik to soda oczyszczona. Ma ona jednak tylu przeciwników, ilu zwolenników. Stosuje się ją w identyczny sposób jak węgiel. Ta metoda na pewno nie jest wskazana w przypadku zębów nadwrażliwych. Przeciwnicy twierdzą, że może uszkodzić szkliwo.

Zanim udasz się do dentysty na profesjonalne wybielanie zębów, zastosuj jeden z wybranych domowych sposobów i oceń efekt. Być może okaże się, że jest on na tyle zadowalający, że wizyta u stomatologa będzie zbędna. Wybielanie zębów w domu to dobry sposób na oszczędności, gdyż zabieg wykonany przez profesjonalistę to w większości kilkaset złotych.

glitter