MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

kosmetyki do włosów
Zdrowie

Sposoby na poprawę objętości włosów

Masz już dość tego, że niezależnie od tego, czy twoje włosy są świeżo umyte czy nie, zawsze przyklapują do skóry twojej twarzy i nigdy nie nabierają przyjemnej objętości? W takim razie najwyższa pora odpowiednio się nimi zająć. Zacznij sięgać po te kosmetyki do włosów, które rzeczywiście zdołają poprawić objętość twojej fryzury.

Istnieją specjalistyczne kosmetyki, których jedynym celem jest zapewnianie fryzurom większej objętości. Do wyboru jest ich mnóstwo. Wśród nich występują nawet klasyczne szampony oraz odżywki czy maski, ale akurat ich działanie jest dość znikome, dlatego niekoniecznie należy je stosować. Co innego pianki do włosów. Te mogą już wyraźnie nadać pasmom większej objętości. Ważne jest jednak to, by odpowiednio z nich korzystać i koniecznie po ich zastosowaniu wysuszyć włosy powietrzem o średniej temperaturze. Niewielką ilość pianki (porcję wielkości orzecha włoskiego) należy rozsmarować na dłoniach, a następnie wgnieść ją w pasma, łapiąc je od dołu. Ten zabieg należy powtórzyć z każdą partią włosów i na samym końcu je wysuszyć. Pianka powinna być stosowana tuż po kąpieli. Dzięki temu będzie mieć najlepsze działanie.

Inwestując w dobre kosmetyki do włosów i wykorzystując powyższe metody, jesteś w stanie nadać swoim pasmom świetną objętość. Jeżeli natomiast zależy ci na maksymalnym efekcie „push up”, powinnaś zdecydować się także na delikatne natapirowanie pasm. Przy pomocy cienkiego grzebyczka wystarczy zaczesywać je kolejno do góry. Następnie włosy należy spryskać mocnym lakierem, by efekt utrzymał się przez cały dzień i noc.

laime.pl