MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

przechowywanie mleka matki
Lifestyle

Mleko matki najlepszym pokarmem – przechowywanie mleka matki

Dla każdego nowo narodzonego dziecka najlepszym pokarmem, na którym powinna opierać się jego codzienna dieta, jest mleko matki. To ono zawiera wszelkie niezbędne dla rozwijającego się organizmu składniki odżywcze, co więcej, potrafi zmieniać swój skład w zależności od tego, czego niemowlę w danym momencie najbardziej potrzebuje.

Przechowywanie pokarmu jako wsparcie w karmieniu piersią

W życiu każdej mamy zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nakarmienie dziecka bezpośrednio piersią okazuje się niemożliwe. W przypadku wyjścia, powrotu do pracy czy nawału pokarmu najlepszą opcją jest jego odciągnięcie i przechowywanie w celu późniejszego wykorzystania. Jak jednak robić to w sposób właściwy, by pokarm nie stracił swoich dobroczynnych właściwości?

Nanobebe – innowacyjne torebki do przechowywania pokarmu

Ponieważ mrożenie, a następnie rozmrażanie i podgrzewanie mleka prowadzić może do utraty cennych wartości odżywczych należy robić to w sposób właściwy i przemyślany, w czym pomóc mogą torebki do przechowywania mleka matki Nanobebe. Ich konstrukcja nie tylko chroni cenne składniki pokarmu, ale także zabezpiecza je przed zepsuciem czy rozlaniem.

Ze względu na swój płaski kształt mleko w torebkach Nanobebe schładza się oraz rozmraża błyskawicznie, dzięki czemu nie tylko nie traci wartości odżywczych, ale pozostaje świeże przez ograniczenie możliwości rozwoju w nim niebezpiecznych bakterii. 

Tworzywo, z którego wykonane są torebki jest trwałe, bezpieczne w kontakcie z żywnością, a one same zamykane są na szczelny, podwójny zamek, co niweluje ryzyko przypadkowego rozlania mleka.

przechowywanie mleka

Organizer do przechowywania mleka ułatwi życie każdej mamy

Prócz innowacyjnych torebek firma Nanobebe stworzyła także dedykowany ich przechowywaniu organizer, który dzięki swojemu kształtowi nie tylko zajmuje niewiele miejsca, ale pozwala zużywać przechowywane mleko zgodnie z zasadą FIFO- czyli pokarm odciągnięty jako pierwszy zostanie jako pierwszy użyty.

Dzięki takiemu postępowaniu żadna porcja mleka nie ulegnie zepsuciu, a wszystkie drogocenne składniki trafią do organizmu dziecka.

Przechowywanie kobiecego mleka według Nanobebe

Zestaw z organizerem oferowany przez firmę Nanobebe to idealne wsparcie każdej mamy w jej drodze karmienia piersią.

Zawiera on 25 sterylnych, jednorazowych torebek do przechowywanie pokarmu o innowacyjnej konstrukcji, która umożliwia szybkie schładzanie oraz równomierne rozmrażania przechowywanego pokarmu. Pozwala to nie tylko uchronić mleko przed rozwojem bakterii, ale także przed utratą ważnych wartości odżywczych.

Torebki charakteryzują się ponadto znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, posiadają także podwójny, szczelny zamek znany z woreczków strunowych. Dzięki szerokiemu otworowi napełnienie torebki jest niezwykle łatwe, podobnie jak precyzyjne odmierzanie wielkości podawanej porcji.

Stosowanie torebek to rozwiązanie nie tylko niezwykle higieniczne, ale też praktyczne, każda z nich wyposażona jest bowiem w etykietę z miejscem na wpisanie m. in. daty i godziny, o której ściągnięte zostało mleko. Materiał, z którego torebki są wykonane jest też oczywiście wolny od BPA i ftalanów, dzięki czemu może mieć kontakt z żywnością, nawet tą podawaną niemowlakom. Więcej znajdziesz tutaj: https://www.nanobebe.pl/product,torebki-do-przechowywania-mleka-matkipokarmu—25-szt–organizer,18636