MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Afirmacje
Lifestyle

Afirmacje – jak wykorzystać dobre myśli do zmiany swojego życia?

Czy pozytywne stwierdzenia mogą być dobrym narzędziem do kreowania szczęśliwego życia? Skuteczność afirmacji potwierdza wiele osób, które traktują je jako niezbędne narzędzia do tworzenia nowej rzeczywistości. Każde wypowiedziane zdanie może być afirmacją, dlatego warto mądrze dobierać słowa, których używasz na co dzień. Przekonaj się, czy taka praktyka sprawdzi się u Ciebie.

W swoim życiu kieruję się prawem przyciągania od wielu już lat. Traktuję afirmacje niczym kompas w dżungli życia” – tak o wspierających sentencjach mówi Agnieszka Maciąg, która poleca regularne stosowanie afirmacji w wielu swoich książkach. Louise Hay (amerykańska nauczycielka rozwoju osobistego i pisarka) z kolei uważała, że to przekonania tworzą życie, dlatego najpierw należy zmienić swoje myśli, by dokonać upragnionej transformacji. Jak zanurzyć się w takim procesie?

Afirmacje – czym są i jak działają?

Pozytywne zdania, które powtarzasz sobie w celu wprowadzenia nowych przekonań, mają na celu zmianę Twojego sposobu myślenia. Niezależnie od tego, czy do takiej praktyki wykorzystasz gotowe karty do afirmacji, czy też własnoręcznie napisane zdania, masz szansę przełamać utarte schematy, jakie do tej pory składały się na Twój proces myślowy. Pozytywnie zdania wypowiadane na głos, wzmacniają wiarę w siebie i wpływają na życiowe wybory. Pobudzają również do aktywnego działania. Afirmacje możesz formułować na różne sposoby, ale najważniejsze jest, żeby były one spersonalizowane i skoncentrowane na konkretnych celach, na których Ci najbardziej zależy.

Jak korzystać z afirmacji?

Wybierz obszary, na których chcesz się skoncentrować – może to być zmiana pracy, poprawa zdrowia, czy też ulepszenie relacji z parterem lub dzieckiem. Teraz sformułuj pozytywne zdania, używając czasu teraźniejszego (warunek konieczny!). Przykładem dobrych afirmacji są następujące sentencje:

  • Jestem zdrowy i pełen energii.
  • Moja relacja z mężem jest przepełniona miłością, szacunkiem i zrozumieniem.
  • Osiągam spore sukcesy w swojej karierze zawodowej.
  • Wchodzę na wyższy poziom i z przyjemnością odkrywam to, co znajduje się poza moją strefą komfortu.
  • Żyję świadomie, a każdy mój dzień wypełnia radość, miłość i wdzięczność.
  • Pracuję z lekkością, wnosząc do świata wyjątkową wartość. Zarabiam, wykonując zawód, który kocham.

Powtarzaj afirmacje regularnie, najlepiej rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem. Możesz również wracać do nich w trakcie dnia, gdy poczujesz się przytłoczony negatywnymi myślami. Wizualizuj afirmacje i poczuj, jakby już się spełniły. Wyobraź sobie, jak będzie wyglądać Twoje życie, gdy staną się one rzeczywistością.

Zalety stosowania pozytywnych myśli na co dzień

Afirmacje mają moc wpływania na podświadomy umysł. Poprzez ich regularne powtarzanie, możesz zastąpić negatywne przekonania pozytywnymi, ucząc się nowego sposobu myślenia. Dzięki takiej praktyce zwiększasz szansę na dostrzeżenie możliwości, jakie podsuwa Ci los, zamiast skupiać się na trudnościach i niepowodzeniach.

Afirmacje pomagają skoncentrować się nie tylko na życiowych celach, ale zwiększają również pewność siebie – pomagają uwierzyć, że jesteś wystarczająco zdolny/a do osiągania sukcesów w różnych obszarach. Dzieje się tak dlatego, że pozytywne sentencje są bardziej motywujące i mobilizują do działania. Dostarczają dodatkową energię i zachęcają do realizacji marzeń.

Redukcja stresu to kolejny czynnik, który przemawia za praktykowaniem afirmacji. Zmniejszają one poziom lęku, uspokajają umysł i relaksują, gdyż skupiają się na obecnym momencie. Praktyka wypowiadania wspierających słów rozwija także samoświadomość – sprzyja refleksji nad wartościami i pragnieniami. Pomaga lepiej zrozumieć siebie oraz identyfikuje Twoje mocne strony i obszary, na których możesz się rozwijać.

Powtarzanie afirmacji jest wspaniałym treningiem umysłu, dzięki któremu tworzysz pozytywne nawyki myślowe, regulując swoje emocje. Ich regularne stosowanie ma korzystny wpływ na Twoją codzienność.