MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze
Lifestyle

Atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze

Nadmorski kurort Jastrzębia Góra to jedna z najpiękniejszych lokalizacji nad Morzem Bałtyckim. Urocza wieś otoczona jest bujną zielenią, z piaszczystą plażą, licznymi zabytkami oraz miejscami rozrywkowo-rekreacyjnymi to idealne miejsce na wypoczynek z najmłodszymi. Jastrzębia Góra to oaza pokoju i w przeciwieństwie do miejskich kurortów cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi pragnących wypoczynku w ciszy z daleka od miejskiego zgiełku.

Atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze

Decydując się na pobyt w hotelu Astor w Jastrzębiej Górze, można liczyć nie tylko na nocleg w komfortowych warunkach dla całej rodziny oraz delektowanie wyśmienitym jedzeniem, lecz również liczne atrakcje w obrębie obiektu. Zespół hotelu Astor zadbał, aby wczasy nad morzem z dziećmi należały do najpiękniejszych wspomnień w życiu. Dla najmłodszych czekają między innymi: gry i zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami, mini dancingi, sale zabaw, podchody i gry terenowe, warsztaty taneczne, plastyczne, a także wiele innych niespodzianek.

Dostępny jest również basen z piłeczkami, ścianka interaktywna, tor do gry w kręgle, tenis, plac zabaw na zewnątrz z dużą ilością przestrzeni do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna jest dostosowana do wieku dzieci. Jednak największym atutem hotelu Astor jest bez wątpienia jego lokalizacja, umożliwiająca szybkie dodarcie do licznych atrakcji znajdujących się w miejscowości Jastrzębia Góra.

Bliskie położenie hotelu przy morzu okazuje się zaletą nie do przecenienia. W dowolnej chwili można udać się na plażę bez obaw, że będzie zatłoczona, a inni goście zajmą ulubione miejsce. Tu króluje spokój, świeże powietrze i bujna nadmorska roślinność. Idealne warunki do wypoczynku zmęczonych miejskim zgiełkiem rodziców, a przede wszystkim doskonałe miejsce dla dzieci bez nadmiaru bodźców.

Niezapomniane wczasy nad morzem z dziećmi w Jastrzębiej Górze

Rodzinne zabawy na piaszczystej plaży stają się najpiękniejszymi wspomnieniami z wakacji. Kąpiele w morzu, budowanie zamków z piasku przynoszą dużo radości pociechom. Jednak będąc nad morzem, warto zwiedzić okolicę i poznać lokalne ciekawostki. W Jastrzębiej Górze czekają niesamowite atrakcje, które zachwycą dzieci bez względu na ich wiek. Warto zarezerwować odrobinę czasu na spacery lub rowerowe przejażdżki w Nadmorskim Parku Krajobrazowym.

W hotelu Astor można wypożyczyć rowery i zwiedzić okolice. Przejażdżki po parku to świetny pomysł na poznanie nadmorskiej fauny i flory. Warto odwiedzić Lisi Jar, w którym rosną kilkusetletnie buki, miejsce to ma niezwykły baśniowy klimat. Z kolei Latarnia Morska Rozewie przeniesie najmłodszych do świata morskich przygód.

W Ocean Parku w Jastrzębiej Górze można podziwiać bogactwo podwodnego świata, najmłodsi staną oko w oko z rekinem i zobaczą liczne egzotyczne ryby. Można również tu zajrzeć do Wioski Rybackiej, pospacerować ścieżkami edukacyjnymi, zobaczyć rzeźbione ryby, lego chatkę i skorzystać z licznych atrakcji.

Z kolei w Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze czekają  bardzo realistycznie odwzorowane gwiazdy kina, sportu, a także bajek dla dzieci znane pierwszych stron gazet. Jadąc na wczasy nad morzem z dziećmi do Jastrzębiej Góry, nie można ominąć Promenady Światowida, na której znajduje się domek do góry nogami.

Warto również odwiedzić Muzeum Motyli. Tu znajduje się około 70 gablot z motylami z różnych stron świata. Dodatkową atrakcją są również ekspozycje z chrząszczami, z pająkami oraz z innymi owadami, które na pewno zainteresują małych ciekawskich. Reasumując, wybierając się na wczasy nad morzem z dziećmi do Jastrzębiej Góry, warto oprócz opalania  się i kąpieli morskich zarezerwować odrobinę czasu na zwiedzanie okolicznych atrakcji.