MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Zdrowie

Yerba mate: dlaczego warto ją pić?

Yerba mate to wspaniała herbata, która nie tylko skutecznie pobudza, ale też wspiera nasz organizm w codziennej walce o zdrowie.

Co warto wiedzieć na temat tego napoju oraz sposobu, w jaki wpływa on na nasz organizm?

Yerba mate to kofeinowa herbata, która skutecznie pobudza nas do działania i która rewelacyjnie sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnej „małej czarnej”. Ciekawy smak sprawia, iż ten napój ma wielu zwolenników na całym świecie. Jedni sięgają po ten gatunek herbaty z powodu ciekawego aromatu, innych urzeka oryginalny proces parzenia yerby. Dla wielu osób napój ten jest przede wszystkim cennym sojusznikiem w walce o utrzymanie dobrej formy oraz najprostszym sposobem na pobudzenie organizmu w naturalny sposób. Dzięki pracy badaczy, którzy analizowali wpływ tej herbaty na ludzki organizm, wiemy, że yerba mate ma wiele prozdrowotnych właściwości, a regularne sięganie po nią przyniesie każdemu z nas sporo korzyści.

Korzyści z picia yerby

Ten gatunek herbaty może się świetnie sprawdzić w profilaktyce niektórych nowotworów, może też chronić nas przed chorobami serca oraz przed tak uciążliwą chorobą, jaką jest cukrzyca typu 2. Yerba mate jest też rewelacyjnym źródłem przeciwutleniaczy, dzięki czemu nasz organizm jest skuteczniej chroniony przed szkodliwą działalnością wolnych rodników. Yerba mate może też zmniejszać ryzyko pojawienia się osteoporozy – groźnej choroby kości, która objawia się większą podatnością na złamania i urazy. Powodów, dla których warto sięgnąć po ten napój, jest wiele, podobnie jak korzyści, na jakie mogą liczyć miłośnicy yerby.

Zdrowie, dieta, lifestyle – zdrowienacodzien.pl