MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

odpowiednio dopasowane ubranka dla dzieci
Dziecko

Aby wiosenne spacery nie były smutne, postaw na odpowiednio dopasowane ubranka dla dzieci i niemowląt!

Wiosna – mimo że czujemy już w powietrzu jej zapach i z utęsknieniem czekamy na ciepłe dni, musimy przygotować się jeszcze na kilka miesięcy zmiennej aury. Przez przeważającą część tej pory roku, towarzyszy nam bowiem deszcz a rankiem witają chłodne i często wietrzne poranki. Mimo że wiosna potrafi być ciepła i zewsząd otaczająca zapachem budzącej się przyrody, wielu rodziców zastanawia się, jak przygotować swoje dziecko na nadchodzące dni.

Często zdarza się, że właśnie podczas nich, rodzice całkowicie rezygnują ze spacerów, w trosce o dziecko. Warto jednak pamiętać, że to podczas tych zimnych dni, spacery budują odporność maluszka oraz uczą jego organizm, jak reagować na drobnoustroje czy też zmiany temperatur. Tutaj jednak rodzi się pytanie, jak odpowiednio przygotować dziecko, na spacer w wiosenny, chłodny dzień?

Wybieraj ubranka dziecięce, które są ciepłe, wygodne i nie krępują ruchów

Być może nie jest to nic odkrywczego, ale przygotowując dziecko na wiosenny spacer, warto kierować się zdrowym rozsądkiemDobrym wyborem będzie zatem ubiór dziecka na tak zwaną cebulkę. Można wtedy szybko pozbyć się poszczególnych warstw w przypadku cieplejszej aury czy wejścia do pomieszczenia lub nałożyć kolejną w przypadku chłodu.

Co jednak w przypadku, kiedy dziecko spaceruje jeszcze w wózeczku, czyli nie jest jeszcze tak aktywne jak to, które umie chodzić? Jednym z pomysłów jest dołożenie jednej warstwy więcej niż mamy sami na sobie.  Rozwiązaniem może być utaj wygodny kombinezon ze ściągaczami. Wyściełany polarem, może być założony na spodnie, bluzeczkę lub nawet pajacyk niemowlęcyDobrze jest też mieć w pobliżu bawełniany lub polarowy kocyk, który dodatkowo osłoni ciało dziecka przed niepogodą. Coraz popularniejsze stają się niemowlęce kocyki z materiału typu MINKY, zatem jesienny spacer nie może się bez niego odbyć!

Czapeczki, szaliki i rękawiczki dla dzieci i niemowląt

W przypadku maluszków, zarówno tych wózeczkowych jak i chodzących, dobrym rozwiązaniem jest też ubranie czapeczki zakrywające uszy i głowę. Delikatne paluszki maluszka osłonią rękawiczki, a szyję cienki szalik lub chusta. Wiele sklepów oferuje bogatą gamę kolorystyczną zarówno czepeczek jak i szalików, zatem dopasowanie ich do kurteczki czy płaszczyka nie powinno być problematyczne.

Wiosna – całkiem modna i wygodna!

Jest niemalże pewne, że starszaki podczas spacerów, będą chciały pobiegać i cieszyć się powietrzem i zabawą na zewnątrz. Można pokusić się zatem, o ubranie go w bardzo podobny sposób jak rodzice, czyli podobną ilość warstw i ciuszków. Jeżeli wiosenna temperatura oscyluje w okolicach 15 stopni Celsjusza, można zrezygnować z nakładania grubej czapki, swetra czy kurtki.  Idealnie sprawdzi się tutaj połączenie bawełnianego podkoszulka, body dla niemowlaka, bluzki z długim rękawem oraz bluzy np.: dresowej. Wedle uznania, warto mieć pod ręką również cienka kurteczkę przejściową, która może dodatkowo być wyposażona w kaptur i ściągacze.

W przypadku dni chłodniejszych lub deszczowych, warto zakupić ocieplane kurtki z nieprzepuszczającej wilgoci warstwą wierzchnią.  Będzie to bowiem idealna ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a zasunięta z pewnością nie spowoduje wychłodzenia. Pamiętajmy też, aby kurtka taka nie była zbyt obcisła i nie krępowała ruchów dziecka. Aby ograniczyć napływ chłodu, można zaopatrzyć się w modele ze ściągaczami w okolicach nadgarstków i pasa.

Gorsze przemoczenie czy spocenie?

Wybierając się na wiosenny spacer, warto unikać zarówno przemoczenia jak i spocenia. Kontrolujmy bowiem cały czas, czy maluszkowi nie jest przypadkiem zbyt ciepło lub zbyt zimno. Najlepiej sprawdzić to dotykając karku dziecka – jeżeli będzie on wilgotny, może to oznaczać, że dziecku jest po prostu zbyt ciepło. W odwrotnym przypadku, jeżeli kark będzie chłodny, może to oznaczać, że przydałaby się dodatkowa warstwa. Dbajmy również o to, aby dziecko nie zmoczyło stópek. Odpowiednie obuwie najlepiej przeciwdeszczowe powinno rozwiązać problem. Od tej chwili, żadna kałuża nie będzie problemem, ale świetną zabawą!

Jakie materiały na wiosenne ubranka? 

W przypadku swetrów czy kardiganów, nie muszą to być od razu materiały 100% wełniane, ale dobrym pomysłem jest ciuszek z domieszką tego magicznego splotu. W przypadku ubrań bawełnianych, dobrym rozwiązaniem, aby była to bawełna grubsza, bowiem dłużej zatrzyma ona ciepło. Jeżeli sklep oferuje np.: spodnie czy kurteczki dodatkowo ocieplane, można pokusić się o zakup kilku par, w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka i rodziców. W przypadku warstw najbliższych ciału dziecka, unikajmy materiałów domieszkowanych poliestrem, gdyż nie sprawdza się on dobrze w procesie termoregulacji, czyli oddawania nadmiaru lub zatrzymywaniu ciepła. Tan typ materiały, z powodzeniem można stosować w przypadku kurtek czy okryć wierzchnich. W wyborze kurteczki, warto zastanowić się też, nad wyborem kurtek typowo przeciwdeszczowych, hydrofobowych, czyli zupełnie nieprzepuszczających wilgoci np.: deszczu pod spód na kolejne warstwy.

Szukasz inspiracji na wiosenne dziecięce stylizacje? Odwiedź sklep EEVI.pl – polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej