MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda Zdrowie

Piękna twarz: jakie zmiany wprowadzić w swej diecie?

Twarz jest nasza wizytówką, nic więc dziwnego, że jej pielęgnacji poświęcamy sporo uwagi. Kremy, podkłady, kosmetyki do makijażu – wszystko to ma sprawić, że nasza twarz będzie wyglądała młodo i zdrowo. Niestety, często zapominamy o tym, że samo stosowanie kosmetyków nie wystarcza, by nasza twarz promieniowała zdrowiem i pięknem. O czym musimy pamiętać, by poprawić jej wygląd? O tym, że nasza codzienna dieta oraz styl życia również mają ogromny wpływ na jej prezentację.

Co można zrobić, by skóra twarzy była młodsza i jędrniejsza?

Przede wszystkim uważajmy na to, co pijemy i w jakich ilościach pijemy. Najgorszym wrogiem pięknej twarzy jest alkohol, który sprawia, iż organizm zaczyna przetrzymywać wodę. Efekt? Opuchnięta twarz, która z pewnością nie prezentuje się zbyt dobrze. Co może pomóc? Wypijanie sporych ilości wody. Na wygląd naszej twarzy wpływa też żywność, która pojawia się na naszych talerzach. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem, musimy zrezygnować z tych produktów, w których pojawia się sporo szkodliwych dodatków, ulepszaczy i barwników.

Świeżo i zdrowo

Świeże, zdrowe produkty, z których przygotujemy smaczne i wartościowe posiłki – oto podstawa diety, która ma nam pomagać w walce o zachowanie pięknego wyglądu. Dla własnego dobra musimy też staranniej dobierać przyprawy. Gotowe mieszanki oraz sól najlepiej zastąpmy ziołami. Co możemy zyskać? Sporo. Pamiętajmy, że sól (podobnie jak alkohol) przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie, co skutkuje opuchlizną twarzy. By uniknąć problemu, nie trzeba wiele. Wystarczy zamiast soli wykorzystywać takie rośliny przyprawowe, jak cząber, tymianek, bazylia lub oregano. Wyjdzie nam to na zdrowie, a jednocześnie sprawi, że nasza twarz zacznie wyglądać zdrowiej i piękniej.

https://www.rosaline.com.pl/