MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda

Depilacja laserowa dla kobiet w każdym gabinecie

Typowym dla dzisiejszych czasów ideałem kobiecego ciała jest ciało idealnie gładkie. Skóra kobiety powinna być więc aksamitna, delikatna, zwiewna i bardzo przyjemna w dotyku. Tyle przynajmniej mówi teoria. Nie ma się więc co dziwić temu, że większość pań podejmuje na bieżąco starania w tym kierunku, by skórę na pewnych partiach swojego ciała skutecznie ogolić lub wydepilować. Panie, które nie mają zbyt dużych możliwości finansowych, zazwyczaj używają zwykłych maszynek, bądź to elektrycznych, bądź mechanicznych. Niestety, golenie swojego ciała zwykłymi maszynkami po pierwsze podrażnia skórę, a po drugie jest po prostu nieskuteczne, gdyż włosy niemal momentalnie odrastają. Nieco lepszy jest już depilator, który zapewnia te 2, 3 tygodnie spokoju, ale niestety jego używanie nie jest zbyt komfortowe, bo po prostu boli.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Takim złotym środkiem wydaje się depilacja laserowa, która w naszym kraju staje się coraz bardziej popularna. Niby wydaje się, że depilacja laserem to dość solidny koszt finansowy, ale jednak trzeba pamiętać o tym, że taka depilacja starcza na bardzo długo, gdy więc przeliczymy sobie skuteczność tej metody na pieniądze to wychodzi na to, że za dzień gładkiego ciała nie zapłacimy aż tak dużo. Na czym jednak tak naprawdę polega depilacja laserem? Jest to zabieg, który oferuje praktycznie każdy szanujący się gabinet kosmetyczny, od wielkich centrów kosmetycznych w znanych metropoliach, aż po malutkie gabineciki w niewielkich miastach. Kosmetyczka stosuje specjalny laser, który ma za zadanie wniknąć w skórę aż do cebulek włosowych i te cebulki włosowe w trwały sposób uszkodzić, by nie wyrastały z nich więcej włosy. Musimy mieć jednak świadomość tego, że takie zabiegi najczęściej wykonywane są seriami i jeden nie wystarczy, a koniecznych będzie kilka. To już zależy od skóry konkretnej pani i od gęstości jej owłosienia, trzeba to skonsultować bezpośrednio z kosmetyczką.

Na pewno najwięcej kobiet, które zgłasza się na depilację laserową, jest zainteresowane takim zabiegiem jak depilacja nóg. Przyjęło się bowiem, że to właśnie kobiece nogi mają być przede wszystkim gładkie i nie owłosione. Bardzo popularna jest też na przykład depilacja depilacja okolic bikini, która pozwoli kobiecie nie tylko poczuć się bardziej atrakcyjniejszą erotycznie, ale i zachować nieco większą higienę w tych miejscach. Czasami u kobiet jest też wykonywana depilacja twarzy, jeżeli w danym przypadku zaczyna się jej na przykład sypać wąsik, albo też pojawiają się drobne włoski na policzkach. Zawsze lepiej wtedy jest dokonać trwałej depilacji laserowej, niż męczyć się z żyletką albo maszynką.