MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda Zdrowie

Trener personalny zadba o odpowiednią kondycję i motywację

Niemal każdy z nas chciałby wyglądać dobrze, ale jednak większości ludzi brakuje motywacji, by się za to zabrać. Wielu podejmuje próby ćwiczeń w domu, jednak najczęściej są one po prostu nieskuteczne, albo z powodu złego doboru aktywności sportowej, albo z powodu szybkiej rezygnacji. Gdy więc jesteśmy typem człowieka, który czuje się lepiej, gdy ktoś stoi nad nim z przykładowym batem, z pewnością przyda nam się trener personalny, którego drugie imię to wartościowa motywacja.

Taki trener osobisty jest to osoba wykształcona w temacie sportu, aktywności fizycznej, dietetyki i motywacji. Jego zadania są właściwie dwa, mowa oczywiście o zadaniach głównych. Pierwszym z nich jest wyrobienie u nas odpowiedniego nastawienia i motywacji do podejmowania działań. Gdy ćwiczymy bowiem pod okiem kogoś innego, mamy mniejsze tendencje do obijania się, a wręcz przeciwnie, staramy się pokazać obserwatorowi większe zaangażowanie. Dodatkowo, trener osobisty, który obserwuje nasze ćwiczenia i nam te ćwiczenia zleca, od razu widzi, czy wykonujemy je poprawnie.

Zawód: trener personalny

Drugim zadaniem trenera osobistego jest odpowiednie ustalenie dla nas planu treningowego i dietetycznego. Nie dla każdego bowiem te same ćwiczenia sprawdzą się równie dobrze. Z racji tego, że różni ludzie różnią się wieloma czynnikami, poczynając od płci i wieku, poprzez aktualną kondycję i możliwości fizyczne, aż po cel, który chcą osiągnąć, trener musi zastosować odpowiedni dobór. Jeden z nas chce przecież schudnąć i stracić na wadze, drugi chce wyrobić raczej siłę i masę mięśniową, a trzeci zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Dlatego też, zupełnie różnie będą wyglądały zestawy ćwiczeń dla tych osób, różnie będzie wyglądała ilość powtórzeń, będzie się używało różnych akcesoriów. Podobnie zresztą wygląda dieta, bo jeżeli ktoś chce na przykład stracić na wadze, to jego bilans kaloryczny musi być ujemny, a gdy ktoś chce nabrać masy mięśniowej, to bilans kaloryczny musi być dodatni. W temacie zresztą diety, taki trener personalny nie skupia się tylko i wyłącznie na bilansie kalorycznym, ale przede wszystkim na tym, by to co jemy było wartościowe. Przykładowo, w takim codziennym jadłospisie bardzo ważny jest stosunek węglowodanów do tłuszczy i do białek i to już musi nam konkretnie ustalić trener personalny.

Z telewizji, kolorowych gazet, internetu oraz mediów innego typu z pewnością wiemy, że znane osoby wielokrotnie ćwiczyły właśnie z trenerem personalnym i w ten sposób osiągnęły swój wymarzony cel. Skoro stosują to osoby znane i znajdujące się na topie, to znaczy, że taka metoda po prostu działa. Nieraz bowiem zapewne słyszeliśmy, że jakaś gwiazda filmowa zawdzięcza odchudzanie właśnie trenerowi personalnemu, z kolei inny sportowiec nabrał masy przez odpowiednio dobrane ćwiczenia, także za sprawą takiego trenera osobistego.