MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lifestyle

Gry dla chłopców vs gry dla dziewczyn

Dziewczynki i chłopcy różnią się pod względem upodobań i pasji. Tę odmienność widać nawet w tym, jakie gry wybierają. Są one skrajnie różne i dotyczą całkiem innych sfer.

Jakie gry podobają się chłopcom?

Jeśli chodzi o gry dla chłopców, to palmę pierwszeństwa dzierży piłka nożna. Chłopcy mogą za nią biegać godzinami i nigdy się im to nie znudzi. Równie dużą sympatią pałają do gier sportowych takich, jak dwa ognie, koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna. Wszystkie one mają jedną cechę wspólną, pozwalają im się wyszaleć do oporu i są bardzo żywiołowe i energetyczne. Poza tym wymagają sprytu, dobrej koordynacji ruchowej czy umiejętności pracy zespołowej.

Jakie gry kochają dziewczynki?

Dziewczynki są nieco bardziej spokojne. Wolą gry, które są nieco bardziej statyczne i mniej obciążające fizycznie. Na przykład taka skakanka to świetna gra, dla wszystkich, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu i zdrową rywalizację. Podobne odczucia niesie ze sobą gra w klasy. Ona również wymaga zwinności, ale i taktyki, bo trzeba wykonać wszystkie skoki lepiej od konkurentek i to w możliwie jak najkrótszym czasie.

Dziewczynkom podoba się również zabawa w lekarza. Po pierwsze dlatego, że mogą robić z lalkami różne dziwne rzeczy, które mają tak naprawdę niewiele wspólnego z medycyną. A po drugie zabawa w doktora uwalnia u nich ukryty instynkt macierzyński. To, że mogą osłuchiwać laki, dawać im lekarstwa, tulić do snu czy przewijać- sprawia im ogromną radość. Jak widać, gry dla dziewczynek są oparte bardziej na tym, co widzą dokoła siebie niż na samej chęci spędzenia miło czasu.

Czy istnieje jakiś pomost między grami dla chłopców a grami dla dziewczynek?

Jak najbardziej, a są nim planszówki. W gry planszowe uwielbiają bawić się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. To pewnie dlatego, że są one ciekawe, wciągające i następują w nich nagłe zwroty akcji. Nigdy nie można być pewnym, że dotrze się pierwszym do mety albo zgarnie się główną nagrodę. Oprócz planszówek wspólną płaszczyzną jest na przykład gra w chowanego. W końcu ukryć się na tyle dobrze, żeby nikt nas nie odnalazł to dopiero przyjemność. I to bez względu, jaką się ma płeć.

A jak wygląda ta dysproporcja między chłopakami a dziewczynami w świecie wirtualnym?

Jeśli chodzi o internetowe gry dla chłopców, to prym wiodą wszelkiego rodzaju strzelanki. To, że ociekają krwią i przemocą, absolutnie chłopcom nie przeszkadza. Równie pasjonujące dla płci męskiej są wyścigi samochodowe i gry strategiczne. Mogą siedzieć nad nimi dniami i nocami. Natomiast jeśli chodzi o wirtualne gry dla dziewczyn, to wolą one wszelkiego rodzaju ubieranki i wirtualne pokazy. Równie mocno wciągają je gry polegające na opiece nad zwierzętami. Komputerowe gry, którymi pasjonują się dziewczynki, są raczej łagodne i pozbawione agresji.

Czy istnieją zatem internetowe gry, które podobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom?

Jak najbardziej. Są to na przykład gry przygodowe lub sportowe. One wymagają od obu stron sprytu, logicznego myślenia i tego, by się szybko uczyć na własnych błędach, inaczej nie przejdzie się do następnego etapu. Co najlepsze, w tego typu gierki można grać razem.