MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

wakacje seniorzy
Lifestyle

Wakacje dla seniorów nad morzem – dlaczego warto?

Lato i wakacje to doskonały czas na wypoczynek i oderwanie się od codziennej rutyny. Relaks jest niezbędny dla każdego, bez względu na wiek. Dlatego seniorzy również powinni skorzystać z okazji do wyjazdu i odpoczynku. Jednak ze względu na wiek, warto zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakwaterowania, jego przystosowanie i dostępną ofertę rekreacyjną, tak aby warunki były dostosowane i komfortowe dla seniorów. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty i jakie korzyści mogą czerpać seniorzy z pobytu nad morzem?

Wczasy dla seniorów nad morzem- pełne korzyści zdrowotnych

Codzienna rutyna, a czasem nawet samotność, mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie osób starszych i ich siły witalne, dlatego zmiana otoczenia i towarzystwo innych może korzystnie wpłynąć na zdrowie i dobrostan seniorów. Sam pobyt nad morzem ma niezwykle dobry wpływ na układ oddechowy i odporność. Czyste morskie powietrze pomaga w lepszym dotlenieniu i nawilżeniu oskrzeli i płuc. Dodatkowo wybierając miejsce zakwaterowania, warto zwrócić uwagę na ofertę zabiegów rekreacyjnych i prozdrowotnych. Nasz obiekt wypoczynkowy to miejsce idealnie wpasowujące się w potrzeby seniorów. Bogata oferta zabiegów zdrowotnych i spa pozwala naszym gościom na beztroski odpoczynek połączony z dbaniem o zdrowe ciało i umysł. Wczasy nad morzem dla seniorów to m.in. ciekawa propozycja różnorodnej aktywności fizycznej, takiej jak codzienne ćwiczenia na świeżym powietrzu pod opieką instruktora, nordic walking w otoczeniu pięknych, nadmorskich krajobrazów oraz aerobik wodny wzmacniający krążenie. Interesującą propozycją dla seniorów są również ćwiczenia fitness na zdrowy kręgosłup obejmujące aktywność stabilizującą, rozluźniającą i rozciągającą mięśnie.

Profilaktyka i specjalistyczne konsultacje dla seniorów

Podczas wakacji nad morzem, seniorzy mają okazję skonsultować się z wieloma specjalistami. Możliwe są m.in. konsultacje z dietetykiem i fizjoterapeutą, które dostarczą seniorom odpowiedniej wiedzy na temat prowadzenia zdrowego trybu życia, dbania o pełnowartościową dietę, a także zapobiegania dolegliwościom bólowym mięśni i stawów. Korzystanie z takich usług pomaga naszym gościom zadbać o siebie nie tylko w czasie urlopu, ale także po powrocie do domu. Kontakt z wykwalifikowaną kadrą specjalistów pozwala dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu i o tym jak radzić sobie z dolegliwościami i jak zapobiegać powstawaniu nowym.

Pobyt nad morzem jako okazja do nawiązania nowych znajomości i relaksu

Wczasy dla seniorów nad morzem to nie tylko zabiegi zdrowotne i wzmocnienie aktywności, ale także okazja do rozwoju życia towarzyskiego i spotkania z rówieśnikami, co ma znaczący wpływ na polepszenie samopoczucia i wzrost energii. Nasza oferta obejmuje m.in. dostęp do kręgielni i stołu bilardowego. Organizowane są także wieczorki zapoznawcze. Okazje do spotkań stanowią również liczne zajęcia relaksacyjne, takie jak pilates i stretching, które umożliwiają przebywanie w grupie rówieśników. Seniorzy podczas pobytu w naszym obiekcie mają okazję nawiązać nowe znajomości, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie i zredukować poziom stresu.