MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Dziecko Lifestyle

Narodziny dziecka – jak się przygotować?

Przyjście na świat maluszka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Zwłaszcza jeżeli jest to pierwsze dziecko, to życie dorosłych zmienia się diametralnie. Jest to jednak istotna zmiana w życiu, wobec czego wielu ludzi ma poważne obawy w tym zakresie. Jak przygotować się na pojawienie się dziecka, aby nie było to dla nas szokiem?

Bądź uważnym obserwatorem

Powiększenie się rodziny jest zawsze ogromnym wydarzeniem, w końcu na świecie pojawia się człowiek! Dlatego właśnie skupiamy na nim cała swoją uwagę. Ważne jest to, aby obserwować otoczenie. Zamiast kupować kompletną wyprawkę, możemy wykorzystać to, co ma już rodzina lub znajomi. Nie dajmy się niepotrzebnie zwariować, gdyż wówczas ciężej będzie nam utrzymać wszystko pod kontrolą.

Zadbaj o ubranka

Jest to niezwykle istotny punkt, gdyż ubranka będą potrzebne nam już w szpitalu. Dodatkowo niemowlęta rosną niezwykle szybko, co sprawi, że ubranka szybko będą zbędne i konieczne do wymiany. Powinniśmy mieć po kilka egzemplarzy z każdego rozmiaru i rodzaju, ponieważ ubranka często ulegają zabrudzeniu i zniszczeniu.

Jakie pieluszki wybrać dla noworodka?

Warto podjąć decyzję o odpowiednim rodzaju pieluszek, które będziemy używać. Do wyboru mamy pieluszki jednorazowe lub tetrowe. Te drugie będą przydatne nie tylko do przewijania maleństwa, ale także do różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, które będziemy wykonywać. Dużo wygodniejsze w użyciu są pieluszki jednorazowe, jednak ich ceny bywają wysokie.

Sprawdź ofertę kosmetyków dla niemowląt Mustela!

Jakie pieluszki?

Jeszcze przed urodzeniem się dziecka rodzice powinni podjąć decyzję, czy będą używać pieluch jednorazowych czy tetrowych. Pieluszki tetrowe przydają się nie tylko do przewijania dziecka. Na czystej pieluszce kładziemy dziecko np. po jedzeniu, aby mu się „odbiło”. Taka pieluszka powinna być używana jako podkład podczas zabiegów pielęgnacyjnych, a także podczas wizyty u lekarza. Oczywiście o wiele wygodniejsze są pieluszki jednorazowe, choć ich używanie wiąże się z większymi kosztami. Na rynku mamy szeroką gamę pieluszek jednorazowych. Przy zakupie należy brać pod uwagę przede wszystkim wagę dziecka. Stosowanie za małych jak i za dużych pieluch może powodować przeciekanie moczu na ubranko. Mimo zbliżonej masy ciała, jedne maluchy mają większy brzuszek, inne grubsze uda. Pieluszki są różnie profilowane, dzięki czemu łatwiejsze jest dobranie ich w zależności od potrzeb dziecka.

Jak przygotować się na narodziny dziecka? – podsumowanie

Najważniejsze jest jednak przygotowanie się psychiczne do rodzicielstwa. Warto przeczytać kalendarz ciaży. Zadbajmy o to, aby wokół nas znalazły się osoby, które w razie czego są gotowe do pomocy lub dysponują odpowiednim doświadczeniem.

Źródło zdjęć: freepik.com