MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda

Odzież uliczna to coś więcej niż tylko moda

Nie jest specjalną tajemnicą fakt, że rozmaite grupy społeczne charakteryzują się pewnymi wzorcami zachowań lub też ogólnie sposobem bycia. Chyba najbardziej charakterystycznym elementem, który do tego bardzo łatwo dostrzec jest sposób ubierania.

Pośród wielu różnych stylów ubierania bardzo dobrze ma się odzież uliczna. Skupia ona zainteresowanie wielu różnych środowisk. Czasem przykuwa uwagę, a innym wręcz szokuje. Z całą pewnością jednak możemy mieć pewność, że pozwala ona wyróżnić się w tłumie. Ubiór tego rodzaju jest bardzo często odzwierciedleniem przekonań politycznych, światopoglądowych, a także upodobań np. do określonej aktywności fizycznej.

Skąd się wzięła odzież uliczna?

Jak już zostało wspomniane sposób bycia, zwyczaje, czy też środowisko społeczne, to istotne bodźce kształtujące nasz kod kulturowy i ubiór. Do tego sporo ludzi pragnie się wyróżnić lub zamanifestować określone postawy. Tym samym trudno się dziwić, że odzież uliczna to ważny element życia i czynnik kształtujący naszą postawę życiową.

Jakie aspekty są wyrażane poprzez odzież uliczną?

Z racji tego, że jest to sposób ubioru zwykłych ludzi często z blokowisk, ciężko pracujących i niejednokrotnie doświadczonych przez życie, to odzież uliczna ma odzwierciedlenie w ich codziennym życiu. Warto jednak podkreślić, że błędnie jest ona kojarzona z promocją przemocy. Ten styl ubierania jest raczej związany piłką nożną, motoryzacją, muzyką oraz sportami walki. Tym samym jest to promocja silnego charakteru, uporu i walki z przeciwnościami losu, a nie bezsensowną przemocą.

wedbook