MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Koszulka UV
Lifestyle

Koszulka UV

Niewątpliwie okres letni to czas wielu beztroskich zabaw na świeżym powietrzu. Wtedy to bardzo chętnie korzystamy z pięknej pogody i łapiemy promienie słońca. Otóż sprawa ta w sposób szczególny dotyczy dzieci, gdyż to właśnie one najchętniej spędzają czas poza domem i tam bawią się. Jednak mimo tego, że wakacje kojarzą nam się z beztrosko, szczególnie właśnie w tym czasie powinniśmy pamiętać, by uchronić nasze dzieci przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jest to naprawdę ważne. Dlaczego? Jakie są zasady bezpiecznego przebywania na zewnątrz w trakcie gorących dni? Jak możemy chronić skórę naszych dzieci oraz naszą? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części naszego tekstu. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Dlaczego tak ważne jest, by w sposób właściwy chronić skórę dziecka?

Zaczniemy przede wszystkim od tego, że skóra dziecka, jaki szczególnie niemowlaka, jest znacznie cieńsza i bardziej delikatne od skóry osoby dorosłej. Warto również wspomnieć o tym, że wykazuje, w tym w sposób szczególny na działanie promieniowania ultrafioletowego. Istotne jest to, że skóra dziecka wytwarza mniej melaniny, czyli barwnika skóry, który odpowiedzialny jest za naturalną ochronę przed promieniowaniem UV. Bardzo ważne jest również to, że termoregulacja również nie jest wystarczająco rozwinięta, w związku z tym, że gruczoły potowe są zdecydowanie mniej aktywne w przypadku dzieci, niż u dorosłych. Wszystko to oznacza, że powinniśmy pamiętać, że funkcje ochronne skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz wspomniana regulacja temperatury ciepła zarówno u dzieci jak i niemowląt do 3 lat są mocno ograniczone. Dlatego też niezwykle ważne jest to, by w odpowiedni sposób chronić skórę naszych dzieci, kiedy te narażone są na działanie promieniowania UV.

Jak chronić skórę dzieci?

Wielokrotnie bywamy z koszami różnego rodzaju reklamami, w których natrafiamy na produkty, stanowiące rzekomo całkowitą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Nie jest to prawda, gdyż nie istnieją żadne kosmetyki, nawet z najwyższymi filtrami, który ochroniłyby organizm w stu procentach. Jednak bardzo ważne jest to, wystosować i jakąkolwiek ochronę i wybierać możliwie najlepszą. Warto wiedzieć o tym, że nie wszystkie kremy z filtrem, dedykowane dla dzieci, możemy stosować u maluchów poniżej 6 miesiąca życia. Jak jednak poradzić sobie z tym, by nasze dziecko było bezpieczne, kiedy przebywa na zewnątrz w upalne dni? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że samo przebywanie w cieniu nie wystarczy. Promieniowanie ultrafioletowe z powodzeniem może również przenikać przez chmury. Stosowanie kremów z filtrem oczywiście jest konieczne, ale bywa uciążliwa. Pamiętajmy, że ich właściwe używanie powinno odbywać się co kilka godzin, a nie jedynie rano, tuż przed wyjściem na słońce. Dlatego też by mieć pewność, że nasze dzieci będą doskonale chronione, warto zdecydować się na odzież z filtrem UV.

Koszulka UV – niezbędny zakup

Koszulka UV powinno stanowić podstawowy element letniej garderoby, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Tak naprawdę za pewno niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że koszulka UV jest niezwykle ważną częścią ubioru. Z powodzeniem możemy produkt ten kupić w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Oznacza to, że z powodzeniem zadowolimy gusta nawet najbardziej wymagających dzieci. 

By mieć pewność, że koszulka UV, którą zamierzamy kupić, spełni swoją funkcję i jest wykonana z dobrej jakości materiałów, powinniśmy dokładnie zweryfikować to, co znajduje się na jej metce. Wcale nie musimy się obawiać, że koszulka UV, którym będziemy chcieli kupić dla naszych dzieci, będzie wyróżniała się na tle ubrań, które noszą ich znajomi. Oczywiście ta różnica nie będzie widoczna jedynie wizualnie, decydując się na ten zakup, będziemy mieli pewność, że w sposób doskonały chronimy skórę naszych dzieci. Materiał, z którego wykonane są tego typu ubrania, w tym również koszulka UV, tworzony jest z bardzo ciasnych splotów, a także jest odpowiednio testowany. Niezwykle ważne jest to, że koszulka UV to produkt w pełni bezpieczny i jednocześnie dbający o nasze zdrowie.