MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Sztuka upiększania przestrzeni
Lifestyle

Sztuka upiększania przestrzeni wokół siebie

Scrapbooking to niezwykle popularna sztuka ręcznego tworzenia oraz dekorowania albumów ze zdjęciami i rodzinnymi pamiątkami. Termin scrapbook oznacza tak właśnie wykonany album, natomiast sam scrap nazywa skrawek. Aktualnie scrapbooking stał się miliardowym przemysłem o coraz szerszym asortymencie. Miłośnicy tego rodzaju sztuki pozostają ze sobą w stałym kontakcie, wymieniają się pomysłami, radami i gotowymi projektami. 

Scrapbooking, technika ozdabiania albumów fotograficznych i nie tylko 

Scrapbooking sklep https://zielonekoty.pl/ dystrybuujący produkty stosowane w sztuce scrapbookingu i to zarówno sklep stacjonarny, jak i online charakteryzuje się niezwykle kolorowymi i oryginalnymi produktami. Często trzeba użyć wyobraźni a raczej włączyć swoją artystyczną duszę, by znaleźć optymalne zastosowanie tych produktów. 

Miłośnicy sztuki scrapbookingu potrzebują zwykle wielokolorowy, dwustronny papier do scrapbookingu. Arkusze papieru wykorzystuje się jako bazę albumu, narzucającą jednocześnie kolorystykę całego dzieła. Aby uzyskać trójwymiarowość albumowych ozdób i rzeźbiarski efekt warto zastosować formy do odlewów albo formy do tekstur. Formy wypełnia się różnymi rodzajami mas, past i żeli, które po wyschnięciu i stężeniu tworzą plastyczne formy. Gotowy produkt można mocować i przyklejać do wybranej powierzchni. W ten sposób powstaje właściwie niezliczona ilość opcji zależnych wyłącznie od wyobraźni twórcy. 

Sklep rozprowadzający materiały do scrapbookingu dystrybuuje również narzędzia, które mają ułatwić proces twórczy. Maszyny do wykrawania, stemplowania, modelowania, nożyczki, narzędzia do robienia kokardek i mnóstwo innych, które uniezależniają od cudzej pracy i terminów. 

Decoupage sklep dla miłośników oryginalnych przedmiotów

Decoupage to kolejna technika prac ręcznych do samodzielnego ozdabiania powierzchni, np. mebli. Decoupage sklep tak jak scrapbooking nie zna granic dla wyobraźni. Każdy przedmiot czy mebel w domu można zmienić, ozdobić, nadać mu nowe cechy estetyczne. Do realizacji zamysłu zmian potrzeba zmysłu estetycznego, narzędzi oraz produktów, które nadają przedmiotowi nowy wygląd. Za pomocą klejów, folii, papieru ryżowego, naklejek, fragmentów fototapet, zmienia się wystrój domu, dowolnie żonglując stylami, kolorami i fakturami. 

Sklepy dystrybuujące narzędzia i produkty do scrapbookingu czy decoupage’u umożliwiają amatorom zamieniać się w artystę. Pozwalają na rozwijanie wyobraźni i wprowadzanie niewielkim nakładem sił i środków zmian wokół siebie, upiększanie przestrzeni.