MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Teleradiologia
Zdrowie

Teleradiologia – korzyści dla pacjenta i placówek medycznych

Istnieje wiele metod badań organizmu człowieka, jedną z nowocześniejszych jest teleradiologia, dzięki której diagnozowanie można wykonywać w sposób zdalny. Mogą z niej korzystać nie tylko duże ośrodki medyczne, szpitale i kliniki, ale nawet pojedyncze gabinety lekarskie.

Teleradiologia – na czym polega?

Działanie systemu teleradiologii oparte jest na dwóch odgałęzieniach, jednym z nich jest jednostka centralna, a drugim przyłączone do niej placówki medyczne. Centra opisowe zarządzają całością, a placówki medyczne dodają do sieci wykonane obrazy diagnostyczne, które są opisane przez specjalistów. Szpitale lub gabinety podłączone do sieci zamieszczają w systemie radiologicznym obrazy diagnostyczne, które są przesyłane do jednostki centralnej i tam opisywane przez osoby do tego uprawnione, albo przekazywane dalej. Do wykonania opisów zatrudniani są wyspecjalizowani radiologowie. Działanie systemu polega na tym, aby wszystkie jednostki medyczne zlecające opisy mogły je jak najszybciej uzyskać, niezależnie od tego, w jakiej części kraju się znajdują. Jest to dobre rozwiązanie, które wpływa na komfort pracy lekarzy oraz jakość leczenia pacjentów, ponieważ znacznie szybciej można uzyskać wyniki i diagnozę schorzenia. Teleradiologia jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, ponieważ wiele placówek medycznych nie może sobie pozwolić na zatrudnienie specjalisty radiologa. Właściwy opis i ocena wykonanego badania musi być wykonany przez doświadczonego profesjonalistę.

Zdalny opis badania obrazowego

Zdalny opis badań wykonywany przez firmę: https://telediag.pl/ jest dobrym sposobem na szybkie postawienie diagnozy, a placówka medyczna może odnieść wiele korzyści. Zdecydowanie się na wykonywanie zdalnych opisów przynosi zyski finansowe dla przychodni i szpitali, poza tym korzystanie z radiologii umożliwia uzyskanie opinii wybitnych specjalistów nie tylko z kraju, ale także z całego świata.

System informatyczny Tele Diagnostyka daje możliwość integracji z programem zleceniodawcy, tak aby opisy badań obsługiwane były wprost z systemu klienta. Na opis badań planowych trzeba czekać najwyżej 3 dni robocze, badania na cito są wykonywane w ciągu 2 godzin. Firma świadczy usługi teleradiologii z zachowaniem najwyższych standardów, wykorzystując osiągnięcia najnowszej technologii. Gwarantowany jest także dostęp do specjalistów przez całą dobę w ciągu 7 dni w tygodniu. Klienci mają zapewnione pełne bezpieczeństwo przesyłanych danych, a także pomoc techniczną i wsparcie serwisowe bez ograniczeń czasowych.