MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

rehabilitacja
Zdrowie

Rehabilitacja najmłodszych na miarę XXI wieku

Długie godziny żmudnej pracy spędzane w gabinecie lekarskim, miesiące dochodzenia do wcześniejszej formy, dyskomfort i ból. Z pomocą przychodzą im między innymi takie rozwiązania, jak dywan interaktywny: multimedialne narzędzie opierające się na wciąż eksplorowanej technologii rozszerzonej rzeczywistości. Czytaj więcej…

Niezwykle prężny rozwój nowych technologii, jakiego możemy z przyjemnością doświadczyć we współczesnym świecie, pomaga w licznych aspektach życia, nigdzie nie jest jednak aż tak przydatny, jak w świecie medycyny. Nowinki techniczne w rękach medycznych profesjonalistów stają się prawdziwym cudem. Kolejne rozwiązania pomagają nie tylko leczyć wcześniej wręcz niemożliwe schorzenia, ułatwiają też pracę nad utrzymywaniem formy i zdrowia pacjentów – zwłaszcza tych najmłodszych, na których dobrobycie nam wszystkie zależy najbardziej. Dzięki rozwojowi naukowemu, rehabilitacja ruchowa z długiego procesu powrotu do zdrowia po nieprzyjemnych, powypadkowych urazach czy skomplikowanych operacjach, staje się o wiele bardziej przystępnym i pozytywnym doświadczeniem dla dzielnych, małych pacjentów.

Akcja: interakcja

Dzieci poddawane procesowi rehabilitacji często wzdrygają się na samą myśl o tym strasznym „słowie na r” – długie godziny żmudnej pracy spędzane w gabinecie lekarskim, miesiące dochodzenia do wcześniejszej formy, dyskomfort i ból. Rehabilitacja wymaga wytrwałości i konsekwencji i szczególnie obciąża dzieci, które nie potrafią zrozumieć tego, że taka procedura musi być czymś długotrwałym i systematycznym. Dzięki współczesnym nowinkom technicznym rzeczy, o których fizjoterapeuci jeszcze niedawno mogli jedynie marzyć, staja się rzeczywistością. Z pomocą przychodzą im między innymi takie rozwiązania, jak dywan interaktywny: multimedialne narzędzie opierające się na wciąż eksplorowanej technologii rozszerzonej rzeczywistości. Rzutnik umieszczony na suficie pozwala na dowolnej płaskiej i gładkiej podłodze wyświetlać owy „magiczny dywan” – szereg wirtualnych aktywności nadający nauce i rehabilitacji nowy wymiar. To sprawdzona i bezpieczna forma rehabilitacji ruchowej angażująca dzieci do aktywności fizycznej poprzez wachlarz gier i zabaw trenujących ich sprawność, równowagę, szybkość reakcji i zdolności motoryczne. Skojarzenie terapii nie z ciężkim i długim procesem wykonywania trudnych ćwiczeń, a z interaktywną aplikacją dająca dziecku możliwość rozwoju fizycznego i umysłowego, pozwala fizjoterapeutom na lepszy kontakt z malutkimi pacjentami i łatwiejsze zachęcenie ich do współpracy przy powrocie do zdrowia.

Spider-Man, Spider-Man…

Każdy mały pacjent to prawdziwy super heros, nawet jeśli sam nie jest o tym przekonany – jeśli chce jednak choć na chwilę wejść w buty jednego ze swoich bombastycznych idoli, to może wypróbować ortezę Spider-Suit, która pomaga dzieciom ze schorzeniami neurologicznymi powstałymi w okresie prenatalnym czy urazami ortopedycznymi. Ten nowoczesny kombinezon nie tylko skraca ogólny czas fizjoterapii, ale też polepsza komfort dziecka w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Można go używać zarówno całościowo, jak i w częściach, skupiając się na ćwiczeniach konkretnych partii ciała, dzięki czemu strój ten staje się urządzeniem wielofunkcyjnym i łatwym do adaptacji do poszczególnych przypadków. Dzieci z problemami mięśniowymi lub krzywą postawą, mogą w sposób kojarzący się z zabawą, szybciej osiągnąć dawną formę oraz zmniejszyć ogólny stres związany z procesem rehabilitacji.