MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Czy warto zdecydować się na liposukcję
Uroda

Czy warto zdecydować się na liposukcję?

Liposukcja jest jednym z zabiegów, który jest już wykonywany od wielu, wielu lat. Cieszy się sporą popularnością wśród kobiet oraz wśród mężczyzn. Kiedyś był to zabieg zarezerwowany dla ludzi mediów. Obecnie na liposukcję decydują się normalni i zwykli ludzie. Co należy o tym zabiegu wiedzieć? Kiedy warto go wykonać?

O liposukcji

Liposukcja to nic innego jak zabieg, który pozwala na pozbycie się tłuszczu z ciała. Nie jest to tak naprawdę operacja (jak uważa sporo osób). Jest to raczej zabieg, który specjalnie skomplikowanym zabiegiem nie jest. Należy jednak mieć świadomość wysokiego ryzyka powikłań, które podczas zabiegu mogą się pojawić. Dotyczy to szczególnie osób, które się do tego zabiegu nie przygotowały w sposób odpowiedni.

Liposukcja nie jest przyjemnym zabiegiem, ale jednocześnie jest to zabieg, który nie jest bolesny ze względu na przeprowadzenie przy znieczuleniu. Do wyboru lekarz ma dwa rodzaje znieczulenia. Mowa o znieczuleniu ogólnym, jak i o znieczuleniu miejscowym. Lekarz bierze pod uwagę sam przebieg operacji, rodzaju strefy na ciele, a także rozległości samego miejsca. Jeśli nie jest to wielkie miejsce, to raczej stawia się na znieczulenie miejscowe. Jednak gdy jest to już rozległa część ciała, to lepszym rozwiązaniem będzie znieczulenie ogólne.

Przed zabiegiem lekarz zaznacza na ciele pacjenta miejsca, które będą odsysane. Zaznacza także dokładne miejsca nacięć. Czy nacięcia są duże? W żadnym wypadku. Można nawet powiedzieć, że są mikroskopijne. Wynoszą od trzech do pięciu milimetrów. Bez nich jednak się nie obejdzie. Później już lekarz przechodzi do podania znieczulenia i zaczyna część właściwą zabiegu. Pod skórę jest wprowadzana specjalna kaniula. Ona odsysa tłuszcz do pojemnika.

Kto powinien się zdecydować na ten zabieg?

Na pewno na liposukcję powinny się zdecydować osoby, które od lat mają kompleksy i nie są w stanie z nimi zawalczyć nawet poprzez ostre treningi. Rzeczywiście nadmiar tłuszczu w pewnych miejscach dosyć trudno jest usunąć.

Na liposukcję powinny się także zdecydować osoby, którym przeszkadza właśnie tłuszcz pozostały po odchudzaniu w bardziej newralgicznych miejscach. Dla wielu osób są to przedramiona, czy też kolana. Dotyczy to głównie kobiet. Dla nich miejsca te są dosyć odporne na wszelkie ćwiczenia i diety. Liposukcja z tego typu miejscami poradzi sobie bez absolutnie żadnego problemu.

Bardzo często na liposukcje decydują się kobiety po porodzie. Wiadomo, że podczas ciąży ciało kobiece zmienia się. Czasami jest to przemiana o sto osiemdziesiąt stopni. Co więcej, powrót do stanu sprzed ciąży bardzo często jest utrudniony. Dla kobiet po porodzie zdecydowanie najbardziej problematyczny jest brzuszek.

Liposukcja jest w zasadzie polecana wszystkim osobom, które chcą stracić nadmiar tłuszczu. Jednocześnie powinny to być jednak osoby rozsądne, które będą słuchały się lekarza. Po liposukcji trzeba spożywać zbilansowane posiłki i żyć zdrowo. Objadanie się sprawi, że efekty po liposukcji będą stopniowo zanikały.