MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Kokon niemowlęcy
Dziecko

Kokon niemowlęcy – do czego służy i dlaczego warto go mieć?

Kompletując wyprawkę niemowlaka wielu rodziców zastanawia się, co jeszcze może okazać się przydatne. W końcu potrzebne będą nie tylko podstawowe produkty, ale również wiele akcesoriów pomocnych w usypianiu dziecka. Takim właśnie jest kokon niemowlęcy, który już od jakiegoś czasu bije rekordy popularności wśród rodziców. Do czego służy ora dlaczego warto go kupić? O tym będzie nasz artykuł. 

Czym jest i do czego służy kokon niemowlęcy?

Kokon niemowlęcy nazywany również gniazdkiem lub otulaczem, to pewnego rodzaju materacyk do spania, które pomaga chronić malucha przed upadkiem z wysokości. Małe dzieci często śpią razem z rodzicami na łóżku czy na sofie, kładąc je w kokonie można zapobiec upadkowi, a także zapewnić komfort i spokojny sen. Składa się z miękkiego dna, a także wysokich boków, które skutecznie zapobiegają przemieszczaniu się dziecka. Co istotne, kokon niemowlęcy zapewnia niesamowity komfort. Wiele modeli składa się z miękkich wyściółek, które są niezwykle miłe w dotyku. Dodatkowo sprawia wrażenie dość ciasnego miejsca, co jest szczególnie lubiane przez maluchy, które w brzuchu mamy również miały mało miejsca. Kokon niemowlęcy można wkładać do łóżeczka, do łóżka, czy nawet wózka. W ostatnim czasie to akcesorium chętnie wybierane przez wielu rodziców. Najczęściej wykorzystuje się je od urodzenia do ukończenia 6 miesiąca życia. Co ważne, występują w wielu wersjach kolorystycznych, zarówno dla chłopca, dziewczynki oraz w neutralnych barwach. 

Dlaczego warto mieć kokon niemowlęcy?

Tak, jak już zostało wspomniane kokony niemowlęce to w ostatnim czasie hit sprzedażowy. Rodzice, którzy oczekują na przyjście dziecka na świat, chcąc zapewnić mu bezpieczeństwo kupują kokony. To właśnie one zapobiegają wyturlaniu się dziecka z łóżka rodziców czy z sofy. Dodatkowo są ciepłe i miękkie, dlatego można je kłaść nawet na dywanie. Kokony niemowlęce, dzięki otoczeniu wystających ścianek dają dziecku poczucie otulenia. Jak wiadomo, maluchy uwielbiają być przytulane, a kokon pozwala na stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków. Kokony niemowlęce to niezwykle funkcjonalne akcesoria. Wykonane są z przyjaznych dla dziecka tkanin i wypełnień, dzięki temu nie ma ryzyka alergii czy podrażnień. To gwarancja spokoju, bezpieczeństwa i komfortu. Wielu rodziców chętnie kładzie spać maluchy w kokonach, gdyż gwarantują im komfort i dają poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu dziecko chętnie śpi w swoim łóżeczku, czując się otulone.