MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda

Podkrążone oczy: co można zrobić?

Podkrążone oczy to jeden z tych problemów, z którymi boryka się każdy z nas. Worki pod oczami sprawiają, że wyglądamy na starszych i bardziej zmęczonych, nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgamy po kremy pod oczy oraz inne kosmetyki, które w walce z tym problemem mogą się dla nas stać cennym wsparciem. O czym powinniśmy pamiętać, jeśli chcemy się skutecznie rozprawić z tym problemem?

Pamiętajmy, że worki pod oczami mogą się pojawiać z różnych powodów. Często są one pamiątką po zarwanej nocy lub oznaką faktycznego zmęczenia, bywa jednak i tak, że podkrążone oczy stają się sygnałem poważniejszych problemów ze zdrowiem. Czasem za problem ten odpowiedzialne są alergie, czasem choroby związane z drogami żółciowymi. Problemy z tarczycą i nerkami to kolejne dolegliwości, których objawem mogą być m. in. worki pod oczami. Wizyta u lekarza jest zatem zalecana każdemu, kto z takim problemem zmaga się zbyt często.

A w jaki sposób można poprawić swój wygląd? Sposobów na to, by zmniejszyć widoczność worków pod oczami, jest wiele. Pomocne będą odpowiednio dobrane kremy pod oczy, w których pojawia się witamina A lub wyciąg z arniki, pomocne będą też kosmetyki ze świetlikiem. Okłady z ogórka, masaż skóry pod oczami – oto kolejne proste zabiegi, dzięki którym można skutecznie się rozprawić z tym problemem. Warto też zadbać o swą dietę i zacząć prowadzić bardziej aktywny styl życia. Dieta pełna owoców i witamin, wypijanie odpowiednich ilości wody – oto skuteczna metoda na walkę z opuchlizną pod oczami. A aktywność fizyczna? Może się ona okazać cennym wsparciem w walce z tym problemem, gdyż dzięki niej można w prosty i skuteczny sposób poprawić krążenie krwi.

LashUP