MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Zabawki budowlane dla dzieci
Dziecko

Zabawki budowlane dla dzieci – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jeżeli Twoja pociecha wykazuje zainteresowanie budownictwem i konstruowaniem to warto umożliwić mu rozwijanie tej pasji poprzez zabawę. Podpowiadamy jakie zabawki budowlane wybrać aby sprawić dziecku radość.

Budowlane zabawki dla maluchów

Dzieci a w szczególności chłopcy fascynują się od najmłodszych lat wszystkim co związane z budowaniem i konstruowaniem. Dzięki bogatej ofercie zabawek na rynku można zapewnić dziecku dostęp do produktów, które dadzą namiastkę bycia prawdziwym budowlańcem. Które zabawki tego rodzaju warto jednak wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku.

Zabawki dla małego budowlańca – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup zabawki dla małego budowlańca należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Z całą pewnością zabawka taka powinna być wytrzymała i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Zabawki budowlane powinny być również stabilne tak aby w czasie konstruowania nie traciły równowagi. W przypadku zabawek dla małego budowlańca trzeba również koniecznie pamiętać o bezpieczeństwie. Zabawki powinny zatem być pozbawione ostrych krawędzi oraz posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty  bezpieczeństwa. Na sam koniec nie można zapomnieć o tym aby zabawka była odpowiednio dobrana do wieku i zdolności manualnych dziecka. Zbyt skomplikowana lub też za prosta zabawka nie da maluchowi odpowiedniej satysfakcji i zwyczajnie zniechęci.

Rodzaje zabawek budowlanych dla maluchów

Jak wspominaliśmy na wstępie obecnie wybór zabawek budowlanych jest bardzo bogaty i każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Za chwilę przedstawimy najpopularniejsze grupy produktów z tej kategorii.

Zabawkowe betoniarki

Zabawkowe betoniarki najczęściej posiadają ruchomą gruszkę do której dziecko może nasypać piasku i tym samym imitować pracę prawdziwego urządzenia. Wyróżniamy zabawkowe betoniarki bez napędu oraz takie które można sterować zdalnie. Ceny zabawkowych betoniarek wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych ( wszystko zależy od wielkości zabawki oraz jej interaktywności ).

Zabawkowy dźwig

Kolejna kategoria to dźwigi zabawki. Spotkać można dźwigi wolnostojące oraz takie, które znajdują się na pojeździe z kołami. Dźwigi są bardzo realistyczne i umożliwiają dziecku przenoszenie ładunków z miejsca na miejsce. Podobnie jak w przypadku zabawkowych betoniarek występują również dźwigi zdalnie sterowane jednak ich cena jest już znacznie wyższa od klasycznych zabawek tego rodzaju.

Zabawkowe koparki dla dzieci

Najliczniejszą kategorią zabawek budowlanych są koparki dla dzieci. Ich wybór jest bardzo duży. Znaleźć można zarówno kilkucentymetrowe zabawki w kształcie koparek jak i też koparki zabawkowe do których dziecko może wsiąść i obsługiwać samodzielnie łychę urządzenia. Te duże modele idealnie sprawdzą się podczas zabaw w piaskownicy, podczas gdy mniejsze to raczej propozycja podczas zabaw w domu.

Zabawkowe wywrotki

Na sam koniec omówimy jeszcze zabawki – wywrotki. Będą idealnym uzupełnieniem koparek podczas zabawy w piaskownicy umożliwiając przewożenie piasku. Podczas zabaw w domu mogą natomiast służyć jako środek transportu dla klocków lub mniejszych zabawek. Koszt zabawkowych wywrotek to zazwyczaj kwota z przedziału od stu do dwustu złotych.