MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Uroda

Kosmetyki zwiększające objętość włosów

Preparaty stylizacyjne, przeznaczone do zapewniania włosom większej objętości, na ogół mają dość krótkoterminowe działanie. Potrafią zapewnić świetny efekt i odmienić prezencję fryzury, ale ten efekt utrzymuje się maksymalnie do kolejnego mycia włosów, a przeważnie znika już po paru godzinach. Chcąc trwale zadbać o objętość czupryny, należy więc sięgnąć po takie kosmetyki do włosów, które je odżywią i zapewnią im to wszystko, czego im w tym momencie brakuje. Będą to szampony, odżywki, maski i specjalne olejki. Wszystkie oczywiście muszą być naturalne. Fantastycznego efektu nie uzyska się bowiem przy użyciu drogeryjnych i pełnych sztucznych dodatków preparatów. Tych należy się absolutnie wystrzegać. Na pewno żadna kobieta narzekająca na kiepską objętość włosów nie powinna ich używać codziennie.

Naturalne kosmetyki do włosów są absolutnie najlepsze

Teraz sporo się o nich mówi i to bardzo dobrze, bo dzięki temu ich popularność wzrasta i coraz więcej kobiet (i mężczyzn!) się do nich przekonuje. A natura nigdy nikomu nie zaszkodzi. Jest dobra dla każdego typu skóry głowy i każdego rodzaju włosów. Kosmetyki – czy to szampony, czy to odżywki – składające się z samych naturalnych substancji nie będą obciążać i przeciążać pasm, więc nie wpłyną negatywnie na ich objętość. Poradzą sobie również z zahamowaniem produkcji sebum. Gruczoły łojowe będą pracować wolniej, a włosy zaczną rzadziej się przetłuszczać, co też korzystnie zadziała na ich wygląd. Takie kosmetyki w tym momencie dostępne są już wszędzie, więc wymówka, jakoby nie dało się ich kupić w drogerii, przestała być aktualna. Czasami i w hipermarketach bądź dyskontach można je znaleźć. A wbrew pozorom nie są one wcale droższe od „tradycyjnych” preparatów kosmetycznych.

https://kobiecyzywiol.pl/

Wśród kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów bez objętości powinien pojawić się dobry szampon, odżywcza odżywka oraz mgiełka i maska. Szampon musi być przeznaczony do włosów, którym brakuje objętości. Zadba on o ich wygląd, a przy okazji najprawdopodobniej pobudzi mieszki włosów, by włosy mogły rosnąć szybciej i było ich na głowie więcej. W przypadku zakupu odżywki należy szukać tej kierowanej do włosów cienkich i przyklapniętych. Zadziała ona podobnie jak szampon. Częściowo nada włosom objętości, a przy okazji zapewni im lepszy wzrost. Mgiełki i maski mogą być z kolei po prostu odżywcze czy nawet nawilżające. Bo to nieprawda, że przetłuszczające się włosy nie wymagają nawilżenia. Przynajmniej raz w tygodniu warto więc zastosować na nich jakąś porządną maskę.