MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

jaki kosz na pieluchy będzie najlepszy
Lifestyle

Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu – jaki kosz na pieluchy będzie najlepszy

Niemowlęta bywają słodkie. Dla matki nie ma nic piękniejszego niż widok nowonarodzonego dziecka. Wynagradza on nadprogramowe kilogramy po ciąży oraz ból podczas porodu. Noworodki cudownie pachną – słodko i upojnie. Według naukowców zapach niemowlaka jest wydzielany po to, aby umożliwić nawiązanie więzi pomiędzy matką i dzieckiem. Nieodpowiedni kosz na pieluchy sprawia, że osoby przychodzące do nas z zewnątrz nie mogą mówić o przyjemnym zapachu dziecka. Jak temu zapobiec?

Nieprzyjemny zapach moczu i kału w mieszkaniu – małe dziecko w domu

Nieprzyjemny zapach moczu i kału to problem młodych rodziców, którym narodził się właśnie potomek. Wynika on z przechowywania zużytych pieluszek w nieodpowiednim koszu na śmieci. Świeżo upieczona mama – zwłaszcza, gdy jest to jej pierwsze dziecko, nie zawsze ma czas, by z każdym zużytym pampersem wybiegać na zewnątrz.

Na jej głowie jest mnóstwo innych ważnych obowiązków tj. karmienie, kołysanie, przewijania czy usypianie dziecka. Przy dobrej pogodzie musi znaleźć się także czas na spacer, zabawę oraz rozmowę z dzieckiem, które co prawda na początku nie rozumie znaczenia wypowiadanych słów, ale reaguje na ton mamy.

Dla młodej kobiety ważniejsze jest to, jak zająć się młodym niemowlakiem, dlaczego dziecko płacze, jak często je karmić oraz co zrobić, gdy ma kolkę, niż to, aby za każdym razem wynosić zużytą pieluszkę do kontenera na zewnątrz. Pampers ląduje więc w koszu. Młoda mama, która cały czas przebywa z dzieckiem w mieszkaniu, może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że mieszkanie nieprzyjemnie pachnie.

Problemy z trzymaniem moczu – jak często wynosić zużyte pieluchy dla dorosłych

Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu to nie tylko problem młodych mam, ale także rodzin, w których są osoby w podeszłym wieku. Czasami cierpią one na nietrzymanie moczu – znane także jako inkontynencja. Pieluchy dla dorosłych pozwalają im w miarę normalnie funkcjonować w codziennym życiu.

Kosz na pieluchy stoi najczęściej w łazience. Zmiana pampersa u mobilnego seniora najczęściej przebiega na stojąco. Osoba starsza robi to samodzielnie lub pomaga mu w tym członek rodziny czy też zatrudniony opiekun. Niestety senior nie zawsze ma siłę, by biegać do kosza przed domem z każdą zużytą pieluchą. Czasami 2-3 schodki na progu domu są dla niego przeszkodą nie do pokonania. Nieprzyjemny zapach unoszący się z kosza z pampersami roznosi się po całym mieszkaniu i drażni nozdrza.

Tradycyjny kosz na śmieci – czy nadaje się na zużyte pampersy

Niestety najczęściej tradycyjny kosz na śmieci, który mamy w kuchni lub w łazience zupełnie nie sprawdza się w przypadku pieluch – zarówno tych dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nawet jeśli jest to zamykany kosz na śmieci, nie jest on na tyle szczelny, aby nie uchodził z niego nieprzyjemny zapach moczu i kału. Ponadto tradycyjne kosze na śmieci często musimy otwierać ręką – a nawet dwoma. Tymczasem przewijanie małego dziecka jest bardzo absorbujące. Młoda mama musi mieć małego bobasa na oku, aby nie stała mu się krzywda. Otwierania i zamykania kosza podczas przewijania dziecka nie jest także higieniczne. Na pokrywie od kosza rozwijają się bakterie i zarazki.

Jaki powinien być dobry kosz na pieluchy

Jaki zatem powinien być dobry kosz na pieluchy? Dla młodych rodziców ważne są następujące kryteria:

  • atrakcyjna cena kosza na pieluchy;
  • odpowiednia wysokość – najlepiej taka, abyśmy nie musieli się schylać;
  • łatwy i poręczny w obsłudze – zwłaszcza otwieranie oraz zamykanie;
  • szczelny – z kosza na pampersy nie powinien wydostawać się nieprzyjemny zapach, który roznosi się po całym mieszkaniu;
  • dobrej jakości – gdy nasze dziecko dorośnie kosz na pieluchy możemy używać na inne odpady;
  • przyjazny dla środowiska;
  • worki na pieluchy nie powinny ześlizgiwać się z kosza.

Czy istnieje taki kosz na pieluchy i gdzie możemy go kupić? Potrzeba jest matką wynalazku. Obecnie na rynku pojawiły się kosze na pampersy, które mają na celu zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w domu.

Jaki kosz na pieluchy będzie najlepszy

Jaki kosz na pieluchy będzie najlepszy? Oczywiście taki, który powstał z myślą o małych brzdącach oraz ich rodzicach. Specjalne kosze na pampersy możemy kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych – z wyposażeniem mieszkań, a także wyspecjalizowanych w sprzedaży koszy na pieluchy. Młodzi rodzice są z nich ogromnie zadowoleni – szczególnie mamy, dla których zapach pieluszek w mieszkaniu był wstydliwym problemem.

Młode mamy często są „brane pod lupę” przez osoby z większym doświadczeniem w opiece nad dzieckiem. Zapach pieluch już od progu domu mógłby być dobrym pretekstem dla złośliwych osób, które chciałyby zarzucić świeżo upieczonej mamie, że nie dba należycie o dom.

Kosz na pieluchy całkowicie wyeliminował obawy młodych matek, które zdecydowały się na zakup kosza na pampersy. Dziś nie muszą one zastanawiać się, gdzie postawić kosz na pieluchy i jak często wynosić worki na pampersy. Kosz może stać w dowolnym miejscu – najlepiej tam, gdzie znajduje się przewijak dla niemowlaka.

Kosz na pampersy może pomieścić ponad 20 pieluszek. Dzięki temu nawet, gdy w natłoku obowiązków zapomnimy wymieć worek na pieluchy, nikt tego nie zauważy – ani nie poczuje.