MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Dziecko

Oświetlenie pokoju dziecka – o czym warto pamiętać?

Urządzanie dziecięcego pokoju zapewnia rodzicom sporo radości, ale jest też trudnym wyzwaniem. W miarę upływu czasu potrzeby dziecka zmieniają się, a pomieszczenie musi być bardzo funkcjonalne. Dobór odpowiedniego oświetlenia jest tu ważną kwestią.

Oświetlenie do pokoju dziecka – jak wybrać najlepsze?

Wybierając oświetlenie do dziecięcego pokoju, trzeba pamiętać o paru istotnych kwestiach. Przede wszystkim musi ono odpowiadać konkretnym preferencjom, przy czym liczy się wiek dziecka. Inaczej oświetla się pokój niemowlaka, a inaczej kilkulatka. Względy praktyczne odgrywają kluczową rolę, ale należy też zadbać o aspekty estetyczne. Lampki stojące czy lampy wiszące dla dzieci powinny pasować do stylistyki, w jakiej jest utrzymane pomieszczenie. Eksperci ze sklepu Lamps & Company radzą, aby w razie problemów z dobraniem stosownych lamp, postawić na klasykę. Takie rozwiązania świetnie współgrają praktycznie z każdą aranżacją, a dodatkowym ich plusem jest ponadczasowa elegancja.

Oświetlenie pokoju niemowlaka

Kupując lampy do pokoju niemowlaka, trzeba mieć na uwadze to, że zmysł wzroku malucha nie jest jeszcze do końca wykształcony. Światło nie może być mocne i zbyt intensywne. Powinno zapewniać łagodny półmrok, a w razie potrzeby rodzice mogą wspomagać się np. nocnymi lampkami.

Oświetlenie pokoju kilkulatka

Starsze dzieci dużo czasu spędzają na zabawie, dlatego np. dobrym pomysłem nie jest stawianie lampy na podłodze. Lampa sufitowa musi dobrze oświetlać pomieszczenie, dając światło o neutralnej barwie. W pokoju kilkulatka przydadzą się ponadto kinkiety i nocne lampki.

Oświetlenie pokoju ucznia

Dziecko chodzące do szkoły ma zupełnie inne potrzeby w zakresie oświetlenia. Jego pokój jest jednocześnie miejscem do zabawy i nauki oraz sypialnią. Na zakupy warto wybrać się z pociechą, żeby wskazała lampy, które się jej podobają. Podstawą jest centralne oświetlenie zapewnione przez lampę sufitową. Niezbędna jest ponadto lampka na biurko równomiernie oświetlająca przestrzeń roboczą, a także lampka nocna lub kinkiety przy łóżku.

https://www.lampsandco.pl/kategoria/lampy-dla-dzieci