MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Lifestyle

Fotograf ślubny

Najważniejszą umiejętnością w fotografii ślubnej jest umiejętność uchwycenia na zdjęciach ulotnych chwil, które już nigdy więcej się nie powtórzą. To uwiecznianie wydarzeń bez zbędnego pozowania i ingerencji. Fotograf ślubny nie jest reżyserem, a uczestnikiem zdarzeń. W taki sposób można stworzyć niepowtarzalny reportaż i powstaje jedna, spójna całość. Priorytetem dla fotografa ślubnego powinny być oczekiwania, wytyczne młodej pary i to właśnie ich powinien się trzymać.

Fotograf ślubny powinien starać się sprostać wszelkim wymaganiom i podchodzić do swojej pracy z pełnym profesjonalizmem, wkładać w nią swoją pasję i zaangażowanie. W taki sposób, aby zdjęcia, które wykonuje były pamiątką przywołującą najpiękniejsze wspomnienia, do której Para Młoda będzie mogła wciąż powracać. Swoją pracę zaczyna już od przygotowań. Wszystko, co dzieje się wokół jest istotne i właśnie takie momenty powinny zostać zatrzymane, ponieważ później pozwalają one stworzyć jedyną w swoim rodzaju historię.

Jak dobrze wybrać?

Przed dokonaniem wyboru i ostateczną decyzją, który fotograf ślubny będzie towarzyszył Młodej Parze podczas tej ważnej uroczystości – powinna się ona zapoznać z porfolio każdego z kandydatów/kandydatek. Zbiór fotografii i przegląd ich działalności artystycznej pozwoli przybliżyć między innymi styl, który preferują w swojej pracy. Jeśli dany fotograf ślubny nie posiada portfolio, z pewnością ma swoją stronę internetową ze swoimi pracami.

Zakres działalności

Przyszła Para Młoda może liczyć na otrzymanie szczegółowej oferty za pomocą poczty e-mail, dopasowanej indywidualnie do własnych potrzeb. Fotograf ślubny może realizować nie tylko zdjęcia ślubne, reportaże ślubne, ale także sesje plenerowe, sesje narzeczeńskie, pokazy zdjęć dla gości na weselu i tak dalej. Oprócz tego zazwyczaj istnieje możliwość zamówienia albumu lub fotoksiążki z tego ważnego wydarzenia; można wtedy  samodzielnie wybrać, zaprojektować wygląd albumu, jego kolor, typ okładki, a także układ zdjęć, które będą znajdować się w środku.

Fotografie są poddawane precyzyjnej obróbce, a następnie w formacie .jpg, maksymalnej rozdzielczości zapisywane na płycie DVD lub nośniku USB.

Jeśli chodzi o sesje plenerowe, to są one zazwyczaj wykonywane w innym dniu niż uroczystość ślubna. To idealna okazja, by pokazać relację między dwójką zakochanych w całkiem innym otoczeniu. Miejsce pleneru ślubnego ustalane jest wspólnie z fotografem.

Fotograf ślubny wykonuje także sesje narzeczeńskie które są świetnym sposobem na zaznajomienie się z pozowaniem przed aparatem, a także na zapoznanie się z samym fotografem przed dniem ślubu. Istotne jest to, aby osoby przed obiektywem czuły się swobodnie, ponieważ pozwala to uchwycić realne, prawdziwe emocje, ludzi oraz ich miłość w naturalny sposób. Wykonane zdjęcia podczas sesji narzeczeńskiej przykładowo mogą być również dodatkiem do: zaproszeń na ślub, prezentów dla rodziców, prezentów dla gości.

Ile to kosztuje?

Zakres cen za powyższe lub dodatkowe usługi jest bardzo szeroki. Cena fotografa ślubnego uzależniona jest oczywiście od wykonywanych usług. Wszystko zależy od tego, na co zdecyduje się Para Młoda i gdzie będzie miała miejsce uroczystość ślubna.

Większość fotografów – którzy traktują swoją pracę poważnie i wkładają w nią mnóstwo zaangażowania – jest skłonna przyjechać nawet na drugi koniec kraju, aby móc towarzyszyć zakochanym w tym najważniejszym dniu. Co więcej, można spotkać się z osobami, które pracują nawet za granicą.

Cena usług fotografa ślubnego oprócz kosztów dojazdu, obejmuje także czas jego pracy, który może być przeróżny. To wszystko zależy od oczekiwań, wymagań Pary Młodej i oferty fotografa. Niektórzy pracują na zasadzie określonej liczby godzin, pakietów, a inni wykonują kompleksową usługę przez cały dzień i noc. Zawsze należy uzgodnić to z fotografem, aby nie było żadnych nieporozumień.

Źródło: https://www.onyxxwedding.pl – Fotograf ślubny w Krakowie