MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

tabela rozmiarów pierścionka
Lifestyle

Tabela rozmiarów pierścionka

Sytuacja, w których kupujemy pierścionek na prezent może być problematyczna. Pierścionki warto przymierzać  w sklepach stacjonarnych. Natomiast co w sytuacji, gdy nie możemy iść do sklepu? Zadajemy sobie wtedy pytanie: jaki rozmiar pierścionka wybrać? Niektóre Panie doskonale znają rozmiary pierścionków, natomiast co w sytuacji, gdy pierścionek jest prezentem lub po prostu nie wiemy jaki rozmiar wybrać? Obecnie tabela rozmiarów pierścionka jest dostępna wszędzie, ale warto zastosować się również do domowych sposobów.

tabela rozmiarów pierścionka

Jaki rozmiar pierścionka wybrać? 

Rozmiar pierścionka mierzymy jako wewnętrzną średnicę. Rozmiar powinien być podany bardzo dokładnie, ponieważ rozmiary nie różnią się bardzo od siebie (zaledwie o 0,3-0,4 mm). Podając rozmiar musimy odmierzyć tak palec, aby później pierścionek nie był na nas zbyt ciasny, ani zbyt luźny. Trzeba pamiętać o tym przy wyborze pierścionków zaręczynowych czy obrączek. Tabela rozmiarów pierścionka jest niezmiernie ważna, dlatego zachęcamy do jej stosowania.

Jak sprawdzić rozmiar palca? – proste sposoby  

  1. Samodzielne sprawdzenie obwodu palca 

Zmierz obwód palca serdecznego, w przypadku obrączek, bądź środkowego jeżeli zależy nam na innych pierścionkach. Możesz do tego użyć taśmy, paska i delikatnie owiń palec. Ważne, aby nasza miara nie przylegała zbyt ciasno do palca. Następnie wymierzamy dokładny wynik i sprawdzamy w tabeli. Tabela rozmiarów pierścionka określi nam idealny rozmiar.

  1. Wizyta u jubilera

  Wizyta u jubilera pozwoli nam na dokładne sprawdzenie obwodu palca. Jubiler posiada specjalistyczny przyrząd pomiarowy. Wystarczy jedna wizyta i będziemy mieli doskonały pomiar naszego palca. Jest to zdecydowanie najlepsza z metod. Natomiast są sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie odwiedzić jubilera stacjonarnie.

  1. Użycie suwmiarki 

Przy użyciu suwmiarki pamiętaj, by krawędzie zbyt nie ściskały palca, ponieważ pomiar może być wtedy niedokładny. W przypadku porównania wyniku z tabelą, patrzymy wyłącznie na kolumnę ze średnicą pierścionka. 

  1. Zmierzenie obwodu palca na podstawie starych pierścionków

Do tego sposobu potrzebny jest stary pierścionek oraz suwmiarka. Na podstawie starego pierścionka jesteśmy w stanie określić również dokładny rozmiar. Trzeba pamiętać, że wynik porównujemy z tabelą jubilerską.Ważne, aby pierścionek był idealnie dopasowany. Metodę z starym pierścionkiem możemy również zastosować u jubilera. Jubiler bardzo dokładnie określi nam rozmiar na podstawie obwodu starego pierścionka. 

To już wszystkie sposoby na sprawdzenie rozmiaru palca oraz pierścionka. Warto pamiętać: 

  • Pierścionek zaręczynowy i obrączka musi być dokładnie dopasowana.
  • Palce wieczorem mają inny obwód niż rano, co warto uwzględnić przy sprawdzaniu rozmiaru palca.
  • Na rozmiar palca mogą wpływać zmiany hormonalne w ciele, waga, ciąża, a nawet temperatura.
jak sprawdzić rozmiar palca

Podsumowanie „tabela rozmiarów pierścionka”

Dobór rozmiaru pierścionka z pozoru wydaję się być łatwą sprawą. Natomiast warto wziąć pod uwagę pewne czynniki, po których rozmiar palca może się zmienić. Najlepszym sposobem jest wybranie się do sklepu jubilerskiego i wymierzenie palca wraz z jubilerem. Natomiast są sytuacje, w których niestety jest to niemożliwe i wtedy warto zastosować suwmiarkę lub własną miarkę. Rozmiar pierścionka będzie podany wtedy niemal dokładnie.