MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

urazy dzieci
Dziecko

Urazy dzieci i domowa rekonwalescencja – jak znaleźć odpowiedni sprzęt?

W przypadku dzieci drobne wypadki i urazy są dość częste. Niestety nie zawsze pozostają bez wpływu na ich zdrowie, a w przypadku poważniejszych urazów konieczna może być specjalistyczna rehabilitacja, do której z kolei niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Jak zapewnić dziecku opiekę na najwyższym poziomie a przy tym nie wydać fortuny?

Łóżko rehabilitacyjne – wygoda i bezpieczeństwo

Kiedy dziecko doznało poważnego urazu lub przebyło operację najważniejszy jest jego komfort i bezpieczeństwo, a także jak najszybszy powrót do zdrowia. W takiej sytuacji każdy rodzic pragnie zapewnić swojej pociesze maksymalną wygodę oraz jak najlepsze warunki do wypoczynku oraz rehabilitacji. Często lekarze doradzają wówczas zakup lub wypożyczenie specjalistycznego łóżka, które znacznie podnosi efektywność opieki nad osobą unieruchomioną lub która posiada mniejszy lub większy stopień niepełnosprawności ruchowej. Łóżka rehabilitacyjne pomagają we wstawaniu czy też zmianie pozycji choremu dziecku, pozwalają na regulację wysokości oparcia czy też poziomu wysokości nóg – ważne w przypadku urazów kończyn dolnych. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom, łóżka tego typu zapobiegną wypadnięciu dziecka, a przy pomocy kół szybko i łatwo można przemieścić dziecko do innego pomieszczenia. Jeśli nie chcesz przy tym przepłacać warto sprawdzić co ma do zaoferowania wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych.

Materiał – metalowe czy drewniane?

Sprzęt rehabilitacyjny może być mniej lub bardziej nowoczesny, istnieje też wiele rodzajów specjalistycznych łóżek. Na które się zdecydować? Podstawowy podział dotyczy materiału, z którego są wykonane: drewniane i metalowe. Oczywiście każdy z nich posiada swoje zalety. W przypadku metalowego łóżka, jest to na pewno łatwość w utrzymaniu czystości i wytrzymałość, drewniane z kolei prezentuje się korzystniej pod względem estetycznym. Można się spotkać również z elektrycznymi łóżkami, których obsługa jest znacznie prostsza – wszelkich czynności dokonuje się przy użyciu dołączonego pilota. Dziecko, posiadając takie łóżko, nie będzie musiało za każdym razem wołać o pomoc rodzica. Przyciskając odpowiedni przycisk, łatwo samodzielnie zmieni pozycję lub ustawienie oparcie. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych posiada w swojej ofercie różne rodzaje łóżek, które dopasowuje do potrzeb swoich klientów.

Wypożyczenie sprzętu – wady i zalety

Sprzęt rehabilitacyjny, a więc również łóżka, są dość kosztowne. Inwestycja w taki sprzęt może dość mocno nadwyrężyć domowy budżet. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych pomoże znacząco obniżyć te koszty. A przede wszystkim – możesz dzięki takiej opcji zdecydować się na najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt bez obaw, że nie będziesz posiadać odpowiednich środków finansowych. W wypożyczalni można również skorzystać z profesjonalnego doradztwa, przez co masz pewność że łóżko będzie idealnie dostosowane do potrzeb Twojego dziecka. Zapewniony jest także jego dowóz do domu i serwis w sytuacji nieprzewidzianych awarii. Wady takiego rozwiązania? Ewentualny dyskomfort z powodu faktu, że jest to łóżko używane, ale z pewnością szybko zlikwiduje go informacja o tym, że każde takie łóżko jest odpowiednio dezynfekowane i czyszczone. Łóżka w wypożyczalni posiadają też oczywiście wszelkie niezbędne certyfikaty, przez co są bezpieczne i skuteczne.