MisjaNadziei.org.pl

Zdrowie, Dziecko, Parenting, Uroda, Lifestyle

Folia aluminiowa
Lifestyle

Folia aluminiowa w Twoim domu. Co warto o niej wiedzieć?

Folia aluminiowa jest produktem wyjątkowo praktycznym, który najprawdopodobniej Ty również masz w swojej kuchennej szafce. Pewnie zauważyłeś już, że folia aluminiowa, którą posiadasz, ma dwie strony – błyszczącą i matową. W dzisiejszym artykule odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z folią aluminiową.

Wykorzystanie folii aluminiowej w kuchni

Tak jak wspomnieliśmy, folia aluminiowa ma dwie strony – błyszczącą i matową. Nie jest to przypadek, ponieważ każda z nich ma inne właściwości, które z kolei mają różne zastosowania:

  • strona błyszcząca – izoluje, czyli odbija ciepło;
  • strona matowa – przepuszcza ciepło.

Jeżeli zatem chcesz utrzymać temperaturę przygotowanej potrawy, powinieneś owinąć ją stroną błyszczącą do wewnątrz. Owijając przygotowywane danie stroną błyszczącą folii aluminiowej i umieszczając je w piekarniku, sprawisz, że danie równomiernie się podpiecze i zagrzeje, ponieważ temperatura matowa strona pozwoli temperaturze wniknąć do środka a błyszcząca, uniemożliwi jej ponowne przeniknięcie na zewnątrz.

Folia aluminiowa sprawi, że Twoje produkty na dłużej zachowają swoją świeżość

Folia aluminiowa doskonale sprawdza się do przechowywania żywności w lodówce. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że produkty zachowają swoją świeżość na dłużej. Folia aluminiowa nie przepuszcza wody, powietrza, ani światła – trzech największych wrogów żywności. Owinięcie produktu w folię stroną matową uniemożliwi również pochłonięcie zapachów przez inne produkty w lodówce. Pamiętaj jednak, aby pod żadnym pozorem nie łączyć folii aluminiowej z żywnością o charakterze kwaśnym. O czym jeszcze warto wiedzieć? Folia aluminiowa nie nadaje się do podgrzewania potraw w kuchence mikrofalowej, a zatem w żadnym wypadku nie należy używać jej do tego celu.

Folia aluminiowa – trwała i odporna na przerwania

Polski producent folii aluminiowej https://www.stella.com.pl/ oferuje duży wybór zróżnicowanych wariantów folii. Szeroki wybór z pewnością pozwoli Ci dobrać odpowiednią folię aluminiową do swoich potrzeb. Pamiętaj o naszych wskazówkach, a korzystanie z folii aluminiowej na co dzień przyniesie Ci jeszcze więcej korzyści!